Policjanci z Jeleniej Góry i ze Szklarskiej Poręby wspólnie ze strażakiem z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze skontrolowali obozy harcerskie w Szklarskiej Porębie pod kątem bezpiecznego wypoczynku. Funkcjonariusze utrzymują bieżący kontakt z komendantami obozów harcerskich, aby zapewnić dzieciom spokojne i bezpieczne wakacje.

Jeleniogórscy policjanci wspólnie z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie oraz strażakiem z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze 18 lipca br. sprawdzali bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, które spędzają wakacje na obozach harcerskich.

W trakcie wizyt funkcjonariusze skontrolowali obiekty oraz rozmawiali z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku o zasadach bieżącego monitorowania prognoz pogody, jako jednego z obowiązków organizatora obozu, zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom w trakcie wypoczynku. Ponadto rozmawiali z opiekunami oraz harcerzami o ewentualnych zagrożeniach podczas spędzania czasu nad wodą, w górach, w lesie oraz poruszania się po drogach. Dodatkowo zachęcali do jeżdżenia na rowerach czy deskorolkach w kasku oraz zaopatrzenia się w elementy odblaskowe, co z całą pewnością przekładać się będzie na większe bezpieczeństwo w czasie jazdy. Funkcjonariusze informowali o lokalnie występujących zagrożeniach i sposobach ich unikania.

Mundurowi sprawdzili bezpieczeństwo dzieci i opiekę, jak również sprawdzili czy organizatorzy posiadają informacje o awaryjnych miejscach, w których miałyby być umieszczone dzieci w przypadku wystąpienia ewentualnych zagrożeń.

Fot. i info. KMP Jelenia Góra (Edyta Bagrowska)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.