Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na właścicielu punktu handlowego. Do zdarzenia doszło 22 sierpnia w jednym z jeleniogórskich sklepów. Mężczyźni siłą wtargnęli do pomieszczenia handlowego pobili właściciela i go okradli. Ich łupem padły monety kolekcjonerskie, złota biżuteria, zegarki i inne wartościowe przedmioty. Złodzieje ukrywali się poza granicami kraju. Wpadli w ręce policjantów w grudniu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 48 i 52-lata.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 22 sierpnia br. w jednym z jeleniogórskich lokali handlowych. Mężczyźni przy użyciu siły fizycznej i noża zaatakowali 74-letniego właściciela sklepu, zadając ciosy nożem po rękach oraz przedramieniach. Obezwładnili go, wtargnęli do lokalu a następnie ukradli monety kolekcjonerskie, złotą biżuterię,zegarki i inne wartościowe przedmioty. Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na blisko 70.000 zł. Funkcjonariusze 24 grudnia zatrzymali 48-latka a 27 grudnia 52-latka. Obaj mężczyźni ukrywali się poza granicami państwa .

-Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz za rozbój grozić im może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia – informuje młodszy aspirant Beata Sosulska-Baran z KMP w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.