Wreszcie długo wyczekiwane przez kierowców zakończenie remontu pięciokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 367 (między Kostrzycą a Kowarami). Wykonawca inwestycji zapowiada, że od jutra (6 lipca), od godziny 9.00 „zostanie wprowadzona docelowa organizacja ruchu na w/w zadaniu zgodnie z projektem i zatwierdzeniem nr 338/2023”.

Droga wojewódzka 367 z Jeleniej Góry do Kamiennej Góry przez lata była chyba w regionie traktem tej kategorii w najgorszym stanie. Na szczęście od kilku lat trwa modernizacja szlaku od Przełęczy Kowarskiej w kierunku Jeleniej Góry. Kolejnym etapem był remont odcinka z Kostrzycy do Kowar.

Przedsięwzięcie realizował Budimex, który wygrał przetarg oferta 9,5 mln zł. Na zakończenie remontu, który rozpoczął się w połowie ubiegłego roku, miał 5 miesięcy. Początkowy termin (potem wydłużony do końca marca) ostatecznie został przekroczony o pół roku. Tyle dobrego, że przez cały czas remontu droga była częściowo przejezdna – obowiązywał ruch jednokierunkowy (według początkowych zapowiedzi przez dłuższy okres miała być całkowicie zamknięta).

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.