O planowanych zmianach informuje jeleniogórski urząd miejski.
– Z uwagi na kolejną fazą prac, na remontowanej alei Wojska Polskiego, zamknięty zostanie wjazd od ulicy Nowowiejskiej – czytamy w komunikacie. – Zostanie wprowadzony dodatkowy objazd dla pojazdów jadących od ul. Sudeckiej i ul. Nowowiejskiej w kierunku Zabobrza i do dworca PKP. Objazd polegać będzie na skierowaniu ruchu pojazdów z ulicy Nowowiejskiej w ulicę Bartka Zwycięzcy, dalej do ul. Kochanowskiego i do skrzyżowania z ul. 1 Maja. Ulica Bartka Zwycięzcy pozostanie drogą dwukierunkową, natomiast al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Klonowica do ul. 1 Maja czasowo pozostanie drogą jednokierunkową (kierunek do skrzyżowania z ul. 1 Maja), z możliwością dojazdu do sklepu Netto.
Zmieniona będzie też lokalizacja przystanku autobusowego dla kursów w kierunku osiedla Zabobrze. Przystanek z al. Wojska Polskiego, na wysokości budynku nr 4, zostanie przeniesiony na ul. Bartka Zwycięzcy (przy budynku nr 3).
Przedstawiciel wykonawcy robót, Firmy „KAMA”, zapowiada, że zamknięcie skrzyżowania ul. Nowowiejskiej z al. Wojska Polskiego i związany z tym omawiany objazd ma trwać przez maksymalnie 5 dni.
Na pozostałych remontowanych odcinkach Alei Wojska Polskiego wprowadzona czasowa organizacja ruchu nadal będzie obowiązywać.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.