Blisko dziewięć miesięcy czekali jeleniogórscy kierowcy na zakończenie remontu mostu na rzece Młynówka, w centrum miasta. W najbliższą sobotę po godz. 17.00 trasa ma być przejezdna. Na razie tylko udostępniony zostanie jeden pas ruchu.

Władze miasta zapewniają, że cała inwestycja na ul. Mostowej zostanie zakończona za około 2-3 tygodnie. Na trasę powrócą także autobusy MZK.

Prace przy przebudowie mostu nad Młynówką, w ciągu ulic Podwale i Mostowej , które trwały w tym samym czasie co remont drugiej części ulicy Wojska Polskiego, spowodowały w Jeleniej Górze dokuczliwe objazdy i korki. Kierowcy z utęsknieniem czekali na zakończenie prac.

Kierowcy pojadą na razie ulicą Mostową jednym pasem w obie strony na Zaborze i z Zabobrza do centrum.

Inwestycja na ulicy Mostowej przeciągnęła się, gdyż trzeba było przeprojektować kilka elementów. Okazało się bowiem, że administratorzy sieci światłowodowej (w moście są „tunele” do przewodów) deklarowali projektantowi, sporą rezerwę przewodu w studzienkach, umożliwiającą przesunięcie o kilka metrów rur osłonowych, w których biegnie światłowód. Okazało się, że tych rezerw nie było. Kolejnym powodem dłuższego niż przewidywano remontu, był zły stan niektórych elementów konstrukcji nośnej. To wszystko sprawiło, że trzeba było skorygować projekt.

Dużymi utrudnieniami dla wykonawcy, firmy Probudowa były opóźnienia w dostawie elementów budowlanych, spowodowane pandemią.

Prezydent miasta Jerzy Łużniak zapowiada, że w kolejnych planach jest poprawa nawierzchni ulic, przez które przebiegały objazdy, spowodowane remontem mostu na Młynówce oraz remontem alei Wojska Polskiego. Prace mają objąć między innymi ulice Pijarską, Norwida, Wyczółkowskiego i Chełmońskiego.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.