Nie zawsze bez maseczek
Maseczek od 30 maja nie trzeba będzie nosić w otwartych przestrzeniach publicznych, o ile będzie możliwe, zachowanie dwumetrowego dystansu. W przypadku bliskiego kontaktu noszenie maseczek jest zalecane. Ta zasada dotyczy też przestrzeni otwartych, gdzie warunki pozwalają zachować dystans (na przykład restauracja, zakład fryzjerski czy inne zakłady usługowe). Obowiązkowe maseczki będziemy nosić nadal w sklepach, w środkach komunikacji publicznej, w kościołach, czy w kinach.
Bez limitów
Również od 30 maja w sklepach nie będą obowiązywały już limity osób. Nadal będzie obowiązek noszenia maseczek. To samo dotyczy gastronomii. Nie będą obowiązywały limity w kościołach, gdzie jednak także obowiązują maseczki i i dystans dwumetrowy od innego wiernego.
Od 30 maja restauracje i bary hotelowe mogą podawać posiłki na salach. Od 6 czerwca natomiast w hotelach mogą zacząć działać baseny, siłownie, kluby fitness. Hotele muszą jednak zachowywać określone zasady sanitarne.
Zgromadzenia i spotkania
Od 30 maja możliwe będą zgromadzenia do 150 osób, ale z obowiązkiem zasłanianie ust i nosa oraz utrzymania dystansu 2 metrów. Wolność zgromadzeń będzie ograniczona rekomendacjami sanepidu, który może negatywnie zaopiniować miejsce planowanego zgromadzenia ze względu na sytuację epidemiologiczną. Ostateczną decyzję podejmować będzie samorząd.
Organizacja wesel i uroczystości rodzinnych będzie możliwa od 6 czerwca, z zachowaniem limitu 150 osób. Uczestnicy nie będą musieli nosić maseczek. Konieczne będzie jednak zachowanie obowiązujących wytycznych sanitarnych.
Kultura i rekreacja
Teatry, kina, filharmonie, sale widowiskowe itp. będą mogły być otwarte od 6 czerwca. Na widowni będzie mogło zasiąść nie więcej niż połowa możliwej publiczności. Trzeba będzie nosić maseczki.
Możliwa będzie także organizacja targów, wystaw i kongresów.
Baseny, siłownie, kluby fitness będą mogły być otwarte, z zachowaniem środków sanitarnych, od 6 czerwca. Dotyczy to też saun, solariów, salonów masażu i tatuażu, parków rozrywki i sal zabaw. Wyjątkiem będą dyskoteki i kluby.

 

 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.