Wciąż jeszcze można zgłosić swój udział w wyjątkowym wydarzeniu – Kongresie Obszarów Wiejskich – Odporny Dolny Śląsk, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 30 maja 2026, w Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego – Pałac Sobieszów w Jeleniej Górze. Organizatorzy zapowiadają inspirujące wykłady, praktyczne warsztaty i rozmowy o przyszłości dolnośląskich obszarów wiejskich.

W programie ważnego spotkania odbywającego się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pawła Gancarza m.in.: klimat, woda i odporność lokalnych społeczności, innowacje społeczne i zielone przywództwo, eksperci i praktycy z całej Polski, praktyczne warsztaty w grupach.

Wśród gości eksperci instytucji i organizacji pozarządowych:

PROF. IRENA LIPOWICZ: polska prawniczka i dyplomatka, profesor nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, posłanka na Sejm I, II i III kadencji, w latach 2000–2004 ambasador RP w Austrii, w latach 2010–2015 rzecznik praw obywatelskich. W 2024 została członkinią Rządowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich i białoruskich na bezpieczeństwo wewnętrzne i interesy Rzeczypospolitej Polskiej;

PROF. DR HAB. HENRYK MARSZAŁEK – Kierownik Zakładu Hydrogeologii Stosowanej, Instytut Nauk Geologicznych, Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytet Wrocławski;

KRZYSZTOF KRAKOWSKI – klimatolog i meteorolog Karkonoski Park Narodowy, kierownik Stacji Bazowej Zintegrowanego Monitoringu Środowiska „Karkonosze”;

MARTYNA MARKIEWICZ I JOANNA KUCHARCZYK-JURGIELEWICZ – Ashoka;

WOJCIECH KŁOSOWSKI – ekspert rozwoju lokalnego Fundacja Sendzimira;

DR INŻ. AGNIESZKA CZACHOWSKA – doświadczenie w zakresie działań adaptacyjnych z wykorzystaniem partycypacji społecznej, aspekty teoretyczne i praktyczne, koncentruje się na zagadnieniach związanych z adaptacją do zmian klimatu, w tym planowaniem przestrzennym, błękitno-zieloną infrastrukturą oraz zwiększaniem odporności. Kompetencje te rozwijała również w ramach pracy naukowej, w tym przygotowywanego doktoratu pt. „Pogłębiona partycypacja społeczna w systemowym kształtowaniu błękitno-zielonej infrastruktury miejskiej”.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 28.05.2025 r. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfIbm4teBh…/viewform

Kontakt z organizatorami: 75 644 21 65 lub [email protected]

Projekt „Dolnośląska Kuźnia III sektora”, realizowany przez Dolnośląską Sieć LGD, w partnerstwie z LGD Partnerstwo Ducha Gór, LGD Kwiat Lnu, Wrzosowa Kraina, Kraina Łęgów Odrzańskich, Fundacja Ekologiczna Zielona Akcja oraz łącznie 16 LGD z Dolnego Śląska.

Projekt jest współfinansowany z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027 i ma na celu rozwój oraz instytucjonalizację dialogu społecznego na obszarach wiejskich Dolnego Śląska. Wzmacniamy potencjał 160 organizacji społeczeństwa obywatelskiego i 320 ich członków, przedstawicieli i wolontariuszy.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

451620318

Zgłoś za pomocą formularza.