Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże. Jego łupem padły elementy rusztowania oraz rury metalowe na szkodę jeleniogórskich firm budowlanych. Łączną wartość poniesionych strat oszacowano na ponad 2200 zł. Skradzione mienie policjanci odzyskali, a sprawcę kradzieży wytypowali i zatrzymali między innymi na podstawie monitoringu.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w styczniu br. dopuścił się w Jeleniej Górze dwóch kradzieży na szkodę firm budowlanych. Jego łupem padły elementy rusztowania oraz rury metalowe o łącznej wartości ponad 2200 zł.

Powiadomieni o zdarzeniach policjanci rozpoczęli poszukiwanie mężczyzny podejrzewanego o popełnienie tych czynów. Na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 42-latka podejrzewanego o kradzieże mienia. Policjanci elementy rusztowania w wyniku podjętych działań odnaleźli porzucone w krzakach nieopodal miejsca kradzieży, natomiast rury w jednym z jeleniogórskich punktów skupu złomu.

42-latek za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. -Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.