Na podstawie szczątków mężczyzny, który w latach 90-tych zginął od strzału w głowę, odtworzyli jego wizerunek. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Małopolska policja opublikowała nietypowy portret mężczyzny, na którego szczątki funkcjonariusze natknęli się przypadkiem w czerwcu 2020 roku. Na podstawie DNA odtworzono wygląd mężczyzny. Kod genetyczny został również porównany z bazą zaginionych, lecz bezskutecznie, dlatego policjanci zdecydowali się poprosić o pomoc w identyfikacji denata.„W czerwcu 2020 roku, policjanci wydziału kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie weryfikując ustalenia operacyjne, pod posadzką budynku znajdującego się na krakowskiej Olszy natrafili na szkielet mężczyzny. Już wstępne oględziny wskazywały, że człowiek ten, został zabity strzałem w głowę z broni palnej” – podaje policja, a sprawą – gdy odkryto szczątki – zajęła się Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Wnikliwe analizy policjantów i specjalistów Zakładu Medycyny Sądowej jak również Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie wykazały, że ofiara wywodziła się ze środowiska przestępczego. Do zabójstwa doszło najpewniej w latach 1995-1999.

Wiadomo również, że mężczyzna w chwili zabójstwa miał około 40 lat. Jego wzrost określono na 176 cm, a wagę ciała na około 70 kg. Tożsamość ofiary jest jednak dotychczas nieznana.

Policja publikuje zrekonstruowany portret i gwarantuje pełną anonimowość każdej osobie, która przekaże istotne informacje w tej sprawie. Kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie możliwy jest pod numerem telefonu 47 835 86 90. 

News4Media / fot. Policja

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.