Dzisiaj (12 września) Jeleniej Górze kursanci nie mogli przystąpić do egzaminu praktycznego na prawo jazdy. Podobnie było w Miliczu, Bolesławcu i Głogowie. Powód? Egzaminatorzy włączyli się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej i nie zgłosili się do pracy w Oddziałach Regionalnych Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

W związku z ogólnopolską akcją protestacyjną w dniu dzisiejszym do pracy nie zgłosili się egzaminatorzy w Oddziale Regionalnym DORD w Jeleniej Górze. W dniu dzisiejszym zmuszeni jesteśmy do odwołania zaplanowanych egzaminów na prawo jazdy. Za zaistniałą sytuację bardzo Państwa przepraszamy. Kierownictwo DORD”– taki wpis pojawił się dzisiaj na FB DORD. Podobne dotyczą Milicza, Bolesławca i Głogowa.

Kursantów nikt nie uprzedził o takiej sytuacji. Wielu z nich przyjechało na egzamin na prawo jazdy na samochód osobowy, ciężarówkę lub motocykl z odległych miejscowości, a nawet z zagranicy. Dzisiaj mogą zdawać jedynie teorię. Egzamin praktyczny nie odbędzie się. Ośrodki wyznaczają inne terminy, najczęściej na październik.

Protest jest nieformalny. Egzaminatorzy z ośrodków z Jeleniej Góry, Milicza, Bolesławca i Głogowa przysłali zwolnienia lekarskie. Ponieważ nie ma ich kim zastąpić, egzaminy praktyczne zostały odwołane.

Egzaminatorzy w całej Polsce walczą o zmianę przepisów, na takie, które pozwolą zarabiać im więcej. Zaczynający pracę egzaminator na prawo jazdy kategorii B zarabia na rękę około 3 tysięcy złotych.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.