Jeleniogórscy policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów oszustwa i przywłaszczenia mienia 32-letniemu mężczyźnie. Wprowadził on w błąd co najmniej 5 klientów oferując im sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych, z czego się nie wywiązał. Ponadto przywłaszczył on pieniądze na szkodę firmy, dla której wykonywał tego typu usługi. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 660 tysięcy złotych.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna w okresie od 3 grudnia ubiegłego roku do lutego br. wprowadził w błąd co najmniej 5 osób z okolicznych powiatów oferując im sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych. Od zainteresowanych pobrał zaliczki w rożnej wysokości. Mężczyzna z umów się nie wywiązał, a dodatkowo przywłaszczył pieniądze na szkodę firmy, z którą współpracował. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 660 tysięcy złotych.

Niewykluczone, że mężczyzna oszukał więcej osób oferując im sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

-Teraz za przestępstwa, których się dopuścił odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności – informuje Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.