W myśl zasady „okazja czyni złodzieja” działał mieszkaniec Lubania, który został zatrzymany przez policjantów z Karpacza. Nie unikanie on odpowiedzialności. Jest podejrzany o kradzież. Mężczyzna w jednym z dyskontów spożywczych ukradł klientowi telefon komórkowy o wartości 900 złotych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu ustalili, a następnie zatrzymali 62-letniego mieszkańca Lubania podejrzanego o kradzież.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 31 lipca br. w jednym z dyskontów spożywczych w Karpaczu. Pokrzywdzony po zrobieniu zakupów pozostawił na linii kas telefon komórkowy, a następnie wyszedł ze sklepu. 62-latek wykorzystał okazję i go ukradł. Kiedy właściciel zorientował się, że telefon zostawił w sklepie i po niego wrócił, już go tam nie było. Jego wartość oszacował na 900 złotych.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w sprawie kradzieży na podstawie zebranych informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali 62-letniego mieszkańca Lubania jako podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Policjanci skradziony telefon odnaleźli w mieszkaniu mężczyzny.

Teraz 62-latek za przestępstwo, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. i info. KMP Jelenia Góra – Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.