Dwa majowe weekendy. Osiem performerskich realizacji przygotowanych przez artystki i artystów z Niemiec, Polski i Turcji, prezentowanych w witrynach dwóch sklepów przy ulicy Berlińskiej. W ten sposób, serią działań pod hasłem OKNO, rozpoczyna się tegoroczny festiwal STRE!FEN.

Przez okno można oczywiście wyjrzeć na zewnątrz, lub zajrzeć do środka. Ale w języku polskim można tym słowem określić również pewien okres czasu albo zjawisko pogodowe. Performerskie OKNO w Görlitz łączy wszystkie te znaczenia.

Po bardzo udanej zeszłorocznej edycji, organizatorzy ponownie zapraszają do uczestnictwa w różnorodnych, zaplanowanych aż do października wydarzeniach artystycznych związanych ze sztuką performansu: działaniach prezentowanych na żywo, warsztatach, tematycznych spacerach performatywnych i wystawach.

W pierwszy weekend publiczność, w tym również przypadkowi przechodnie, będą mieli okazję oglądać i uczestniczyć w performansach, które w sklepowych witrynach zaprezentują Sebastian Hänel, Kolektyw Kobiet Wrocławia (Maria Bitka, Natalia Krawczyk, Wiktoria Kruk, Wiktoria Szulak), Emrah Gökdemir i Klara Schulz. Podczas kolejnego weekendu wystąpią Sascha Röhricht, yvomy (Yvonne Joachim & Romy Schubert), Sarah Schröter i Heidi Morgenstern.

W ramach dalszych działań festiwalu STRE!FEN w czerwcu odbędą się polsko-niemieckie warsztaty performatywne dla uczniów z Görlitz i Zgorzelca. Z kolei w lipcu organizatorzy zaproszą mieszkańców i mieszkanki do udziału w występach i działaniach performerskich, które odbywać się będą się po obu stronach Nysy we współpracy z festiwalem teatrów ulicznych VIA THEA. Na zakończenie STRE!FEN, w październiku, organizatorzy przygotują wystawę podsumowującą, która zaprezentuje wszystkie tegoroczne działania festiwalowe.

Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu STRE!FEN są bezpłatne.

Więcej informacji: https://streifen-performanceart.de

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.