Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o kradzieże.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w nocy z 22 na 23 sierpnia br. dopuścił się w Karpaczu 3 kradzieży. Chodził wzdłuż głównej ulicy i chwytał za klamki w drzwiach do domów. Te, które były otwarte okradł. Jego łupem padły rzeczy leżące w przedpokoju w zasięgu ręki. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na blisko 7000 zł. Były to między innymi pieniądze, dokumenty, rzeczy osobiste, zegarek, elektronarzędzia.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu oraz zebranych informacji. Mężczyzna został zatrzymany kilka godzin po przestępstwie w jednym z jeleniogórskich lombardów, gdzie próbował sprzedać fanty. Policjanci odzyskali również skradzione mienie.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mieszkaniec powiatu lwóweckiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak uchronić się przed kradzieżą „na klamkę”?

  • po wejściu do mieszkania, domu trzeba zamknąć drzwi i przekręcić klucze lub zamek;
  • jeśli ktoś zauważy obcą osobę, która kręci się w pobliżu budynków czy na klatce schodowej warto zapytać, co ona tu robi (to tzw. współpraca sąsiedzka);
  • wpisując kod do klatki, należy go zasłonić ręką;
  • gdy zauważymy złodzieja należy natychmiast zadzwonić pod nr 112, a także zapamiętać, jak wyglądał sprawca.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.