Przez pięć miesięcy okradał domy w Karpaczu 44-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Zanim wpadł, ograbił osiem posesji na ponad 70 tys. zł.

– Policjanci z komisariatu policji w Karpaczu ustalili, a następnie zatrzymali 44-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili, że 44 –latek ma na koncie co najmniej 8 przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścił się w Karpaczu od lutego do czerwca br. Mężczyzna włamywał się do nieczynnych ośrodków lub domów pod nieobecność ich właścicieli, skąd kradł różne przedmioty. Ponadto ma on na koncie kradzieże z posesji pozostawionych rzeczy. Łącznie straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 70 tysięcy złotych. Jego łupem padły antyki, odzież, sprzęt AGD, materiały budowlane i inne drobne przedmioty – informuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. – Funkcjonariusze powiadomieni o tych zdarzeniach, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ich popełnienie na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu oraz zebranych informacji. Mężczyzna ten jest dobrze znany funkcjonariuszom, gdyż miał już na koncie podobne czyny.

Sprawca za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia.

Fot. KMP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.