50 tys. zł to wartość zacisków hamulcowych skardzionych ze stojącego „na pauzie”, na parkingu w Piechowicach tira. Złodziej jest już w rękach policji.

– Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 36-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzież. Mężczyzna 6 marca, pod osłoną nocy, w Piechowicach, okradł tira. Sprawca najpierw rozciął plandekę przyczepy, aby sprawdzić czy jest załadowana towarem. Potem otworzył tylne drzwi i ukradł kilka kartonów zacisków hamulcowych przeznaczonych do nowych samochodów marki Mercedes. Jego łupem padło 36 zacisków hamulcowych o wartości 50 tysięcy złotych – informuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. – Pokrzywdzony o kradzieży powiadomił policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Okazał się nim 36-letni mężczyzna, który na „gościnne występy” przyjechał ze Zgorzelca. Przestępstwa tego dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”.

36-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.