Jesień to okres zbiorów plonów na działkach. Nielicha pokusa dla dzikich zwierząt, bo to dla nich jakby „szwedzki stół” i zaproszenie na biesiadę. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie terenu ogródków działkowych, ale chyba nie w ten sposób, jak to ostatnio zrobiono niemal w centrum Jeleniej Góry!

Ogródki działkowe do których biegnie dróżka zaczynająca się u zbiegu ulic Morcinka i Głowackiego, położone są w wystarczającym oddaleniu od zgiełku ulicy, by dzika zwierzyna nie skorzystała z zaproszenia na sowity posiłek. Tak stało się w przypadku sarny, która zaklinowała się między sztachetami wejściowej bramy. Na ten fakt zareagowała jeleniogórzanka, która lubi tamtędy spacerować. Na pomoc uwięzionej sarnie przyjechali druhowie ze straży pożarnej i uwolnili przepłoszone zwierzę.

Wniosek z tego był jeden. Zabezpieczenie jest niewystarczające. Tylko patrzeć jak inne zwierzęta zaczną się przeciskać między prętami. Można było liczyć na to, że na bramie pojawi się dodatkowa uszczelniająca siatka. Nic z tego. Zamiast siatki pojawił się drut kolczasty. Strach pomyśleć, jakie może to wywołać konsekwencje. Wszakże zamkniętą bramę próbują pokonać nie tylko zwierzęta, ale także drobni złodziejaszkowie czy dzieciaki. Czy tak trudno wyobrazić sobie, że ludzie mogą się na tej przeszkodzie pokaleczyć a spłoszone, dzikie zwierzęta w mękach stracić życie?

Jak widać nie zawsze chęć przebywania na świeżym powietrzu i obcowania z naturą idą w parze z szacunkiem dla braci mniejszych, wyobraźnią i odpowiedzialnością.

6 komentarzy

 1. PiS.Bolszewik.Czekista. Odpowiedź

  Tylko zwyrodnialcy wywożą do lasu i zostawiają psy. A kim są ci, którzy każą wywozić do lasu i zostawiać tam przedszkolaków?
  To żołdacy skazanego przestępcy i alkoholika Kamińskiego z MSW.

 2. Teraz piszesz o rosyjskich służbach specjalnych. Granic trzeba bronić. Gdyby kilka lat temu zatopili kilka pontonów, Europa była by czystsza.

  • PiS.Bolszewik.Czekista. Odpowiedź

   Claude Lanzmann nakręcił dokument o holocauscie „Shoah”. Film przez wielu Polaków uważany za antypolski, bo autor stawia w nim tezę, że Niemcy postawili obozy koncentracyjne u nas, ponieważ tu był silny antysemityzm.
   Po dzisiejszej debacie zaczynam zgadzać się z tezą autora.

 3. PiS.Bolszewik.Czekista. Odpowiedź

  Łatwo być żołnierzem w czasach rdzewienia uzbrojenia i parad wojskowych.
  Jednak prawdziwym żołnierzem stajesz się w czasach kryzysu i wojny. Kiedy trzeba odróżnić przemoc zbrojną od człowieczeństwa, rozkaz od okrucieństwa politycznego katolicko-faszystowskiej partii rasy panów.

 4. Niektórzy działkowcy z tamtych działek są kompletnie bezmyślni i do tego totalne brudasy. Zrobili sobie nielegalne wysypisko śmieci przy początku tej dróżki na Czarne. Śmieci powoli zaczynają się zsuwać ze skarpy w kierunku stawu na Głowackiego .

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.