Gryfowscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które odpowiedzą, za pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem oraz inne przestępstwa. Na wniosek prokuratora wobec zatrzymanych sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

3 listopada 2022 roku do Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zgłosił się młody mężczyzna, który powiadomił, że był przetrzymywany przez znanych mu mężczyzn, ale zdołał uciec. Z ustaleń wynikało, że w nocy z 31 października na1 listopada 2022 roku dwóch mężczyzn w wieku 23 i 30 lat z powiatu lwóweckiego pozbawili wolności 21-latka w celu odzyskania wierzytelności. Mężczyźni zmusili pokrzywdzonego do wejścia do samochodu, a następnie wbrew jego woli zawieźli do lasu, gdzie kazali mu robić szczególnie udręczające rzeczy oraz bili go po całym ciele. 21-latkowi udało się uciec.

Jeszcze tego samego dnia, po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali sprawców przestępstw i osadzili w policyjnej celi.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, pobicie oraz narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nie mniejsza jak 3 lata pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora wobec 23 i 30-latka sąd zastosował trzymiesięczny areszt. O dalszym losie przestępczej pary wkrótce zadecyduje sąd.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.