Wyjątkowy prezent sprawili sobie na święta dwaj szczęśliwcy, którzy w czwartkowych losowaniach Lotto i Ekstra Pensji zgarnęli główne wygrane. Są powody do radości, bo kwoty zdobyte w obydwu przypadkach zwalają z nóg.

Potężny zastrzyk finansowy

Totalizator Sportowy poinformował, że w losowaniu Lotto padała główna wygrana. Zwycięski kupon należał do jednej osoby. Oznacza to, że na koncie szczęśliwego gracza pojawi się kwota 19 537 936,90 złotych pomniejszona o 10-procentowy podatek. Choć to naprawdę wiele, do rekordu jeszcze daleko. Najwyższa wygrana w historii tej gry przypadła w małopolskiej miejscowości Skrzyszów i wyniosła niespełna 37 milionów złotych.

Oto liczby wylosowane w czwartek 16 grudnia w Lotto: 4, 18, 21, 25, 29, 34.

Szczęścia chodzą parami

Jak informuje Lotto na swojej stronie internetowej, tego samego dnia padła też główna wygrana w loterii „Ekstra Pensja”. Tu stawka również jest niebagatelna. Szczęśliwy gracz otrzyma na swój rachunek bankowy jednorazową wypłatę w wysokości 100 tysięcy złotych, a przez kolejnych 20 lat Totalizator będzie wypłacać również comiesięczną „pensję” w wysokości 5 tysięcy złotych. Kwoty te również podlegają opodatkowaniu.

Szczęśliwe liczby wylosowane w loterii 16 grudnia: 1, 6, 16,24,27,1.

Rekordowa wygrana w „Ekstra Pensji” padła w 2017 roku w Warszawie. Szczęśliwy los został wówczas wysłany ze stawką dziesięciokrotną. Oznacza to, że właściciel kuponu przez 20 lat nie musi martwić się o pieniądze, gdyż jego konto co miesiąc zasili kwota 50 tysięcy złotych brutto.

News4Media/ iStock / screen Youtube Lotto

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.