Tłum uczestników, ścisk, maseczki na twarzy raczej niespotykane, ale przy tym kolorowo i pomysłowo. Uroczystość Objawienia Pańskiego w Jeleniej Górze już po raz XI uświetnił Orszak Trzech Króli.

W ubiegłym roku (14,1 tys. zakażeń; 553 zgony) uroczystość odbyła się jedynie wirtualnie. W tym roku (16 576 zakażeń; 646 zgonów) przeciwwskazań nie było. Po mszy w kościele św. Erazma i Pankracego, którą odprawił odprawił biskup legnicki – Andrzej Siemieniewski, setki osób przeszły przez centrum miasta, ulicami Kopernika, Plac Wyszyńskiego, Bankową z finałem Orszaku  na Placu Ratuszowym. Po drodze przedszkolaki i uczniowie podstawówek odegrali okolicznościowe scenki. Oprawę muzyczną i akompaniament do kolęd i pastorałek zapewnił  góralski zespół Janicki od lat towarzyszący jeleniogórskiemu orszakowi.

Fot. Łukasz Płocki

7 komentarzy

 1. patol z lwówka Odpowiedź

  U nas też był taki orszak i bardzo dobrze bo obydwa radiowozy na cały powiat pilnowały tego cyrku i można było spokojnie spożywać winko.

 2. S r a m na Wsiocław Odpowiedź

  Zdychaj wsiocławski psie na tego koronawirusa. Mam nadzieję, że was tam w tym Wsiocławiu powybija wszystkich ten koronawirus, wsiocławskie ścierwa.

 3. Tak religia a zwłaszcza jej wypaczenia ogłupia.
  Biedne dzieci jak zachorują ,księża powiedzą że Chrystus też cierpiał .
  Świat walczy z panemią a w polsce taniec śmierci.

  Podwyżki cen żywności , covid ,pegasus , malwersacje ,oszustwa, kraj katolicki.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.