Został już ostatni dzień, żeby poprzeć projekt, które w przyszłym roku może być zrealizowany dzięki finansowaniu z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt poprzeć można (internetowo lub bezpośrednio w w urzędzie miasta) można do wtorku 31 maja, do godz. 14.

W aktualnej edycji Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego w sumie zgłoszono 38 propozycji różnych inwestycji. To przede wszystkim propozycje projektów inwestycyjnych oraz po kilka projektów „miękkich” (nieinwestycyjnych – prospołecznych, kulturalnych, oświatowych, sportowych) oraz „zielonych” (ułatwiających adaptację miasta do zmian klimatu, przyjaznych dla środowiska). Każdy z tych projektów, żeby trafić na listę rozpatrywanych propozycji, musi uzyskać poparcie 50 mieszkańców wyrażone elektronicznie lub tradycyjnie, na papierowej liście, złożonej w urzędzie miasta.

Od początku tego etapu JBO 2023 (czyli od 24 maja) do reakcji przychodzą prośby autorów projektów, aby zachęcić jeleniogórzan do popierania ich propozycji.

– Zgłosiłem projekt do „Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego`2023”. Trwa zbieranie (w trybie „klikania” elektronicznego) podpisów od osób popierających. Aby przejść do kolejnej rundy kwalifikacyjnej, projekt musi do przyszłego wtorku (31.05) uzyskać min. 50 indywidualnych potwierdzeń poparcia. Ale „tylko od jeleniogórzan, którzy ukończyli 16 lat”, co zapewne zweryfikują bezlitosne algorytmy na podstawie peseli. Bardzo proszę o Wasze głosy! Ale nie tylko. Zapewne macie Państwo w mailowych kontaktach iluś znajomków w naszej pięknej Jeleniej Górze… Może też takich, którzy ewentualnie byliby skłonni wesprzeć ten obywatelski pomysł- brzmi jedna z takich próśb.

W innej autor propozycji sugeruje, by na łamach, szczegółowo, przedstawić jego projekt, co na pewno przysporzy mu poparcia.

Wybiórczo przedstawiać, ani agitować poszczególnych projektów – w imię równej rywalizacji – nie będziemy. Szczegółowe informacje o każdym z projektów znajdują się na internetowej stronie JBO

https://jbo.jeleniagora.pl

Przypominamy jednak o możliwości wyrażenia poparcia. Inna sprawa, że zdecydowana większość propozycji już takie poparcie ma. Głosów akceptacji brakuje już tylko kilku projektom. Żeby i te trafiły pod merytoryczna i formalna ocenę, a potem pod głosowanie, potrzebują akceptacji 50 osób. Czas na to mija 31 maja o godz. 14.

W rywalizacji pozostaje ciągle 27 projektów inwestycyjnych, których wartość wynosi blisko 9, 2 mln zł; siedem projektów nieinwestycyjnych oraz 4 projekty zielone (wartość tych dwóch kategorii to prawie 1 mln zł). U przyszłorocznym budżecie na realizację przedsięwzięć JBO przewiduje się 2,8 mln zł.

2 komentarze

  1. Tak was dymają po 8 zeta przyjaciele banderowców w sejmie. Anna Moskwa poinformowała, że Polska zakończyła darmowe dostawy paliwa do Ukrainy. „Na początku wojny i po zbombardowaniu rafinerii słaliśmy to paliwo bezpłatnie. Finansujecie bijatyki stepowej dziczy frajerzy.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.