Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze 26 listopada o godz. 15:00 organizuje spotkanie związane z premierą ostatniej książki zmarłego Przemysława Wiatera (ceniony regionalista, historyk sztuki, wybitny znawca i popularyzator odkrywania ciekawej, wielonarodowej i często tajemniczej historii regionu). Tematyka publikacji dotyczy tradycji narciarskich w Karkonoszach.

Na spotkanie zostali zaproszeni: wydawca książki Regina Chrześcijańska i redaktor Arkadiusz Lipin. W książce „Pionierzy nart u Ducha Gór” znajdziemy szczegółowe opisy i historię dawnego sprzętu i strojów narciarskich, tradycji związanej z nartami, technik jazdy. Autor opowiada również o pierwszych klubach narciarskich oraz wczesnych formach organizacji narciarstwa w Karkonoszach i górach Izerskich na tle Skandynawii, krajów Alpejskich i Tatr.

Przemysław Wiater (zmarły 17 listopada 2020 roku dyrektor Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze) to ceniony regionalista, historyk sztuki, wybitny znawca i popularyzator odkrywania ciekawej, wielonarodowej i często tajemniczej historii regionu, o którym napisał wiele poczytnych publikacji.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.