Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze wraz z Kołem Przewodników Sudeckich przy PTTK Oddział Sudety Zachodnie, zapraszają wszystkich mieszkańców oraz turystów na otwarty cykl spotkań – Przewodnicy Sudeccy o regionie.

Pierwszy z serii wykładów odbędzie się 7 marca o godzinie 17:00 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Jego tematem będą „Ostatnie dzikie miejsca w Sudetach Zachodnich”, o których opowie Pan Piotr Norko.

Piotr Norko – przewodnik górski sudecki, instruktor przewodnictwa, przodownik GOT z uprawnieniami na Sudety i Tatry. Pasjonat górskiej przyrody ze szczególnym zainteresowaniem florą. Działacz Ligi Ochrony Przyrody, odznaczony za działalność na tym polu Złotym Krzyżem Zasługi. Szczególnie chętnie przekazuje zasady ochrony przyrody młodzieży. Na bazie własnych fotografii zdradzi nam miejsca, które go urzekły. Będą to przede wszystkim rezerwaty przyrody, użytki ekologiczne i nie tylko.

Temat prezentacji „OSTATNIE DZIKIE MIEJSCA w Sudetach Zachodnich” jest jego najnowszym dziełem – bardzo bliskim jego sercu. Odwiedzimy wyjątkowo piękne zakątki w Górach Kaczawskich, Rudawach Janowickich i Karkonoszach. Prezentacja zapewne przekona nas, że posiadamy skarby, które powinniśmy i  musimy chronić.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.