W piątek, 9 kwietnia 2021 roku, rodzina, krewni, przyjaciele, koledzy, znajomi, samorządowcy, ludzie kultury i sztuki pożegnali Andrzeja Szpaka. Jeleniogórski fotoreporter i dziennikarz „Nowin Jeleniogórskich” w latach 1985 – 1995, dokumentalista, reporter telewizyjny, korespondent programów informacyjnych TVP spoczął na nowym cieplickim cmentarzu komunalnym.

Uroczystości żałobne rozpoczęła poranna msza święta w Kościele pw. Św. Wojciecha na jeleniogórskim Zabobrzu. Pogrzebową ceremonię – liturgię w kaplicy i na cmentarzu prowadził ksiądz Krzysztof Czerwiński.

Hołd Andrzejowi oddali piloci z Aeroklubu Jeleniogórskiego. Żałobnicy trzykrotnie obejrzeli przelot samolotu i końcowe machanie skrzydłami na pożegnanie. Grób pokryły wieńce, wiązanki kwiatów oraz znicze.

Mowę pogrzebową wygłosił były prezydent miasta i poseł na Sejm RP, dyrektor Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze Marcin Zawiła. „Z Andrzejem spędziliśmy razem kawał życia. Przed dzisiejszą smutną uroczystością z wieloma osobami rozmawiałem o naszym przyjacielu. Mówili o Andrzeju: – To był wyjątkowy, dobry człowiek, ciepły, serdeczny, chętny do współpracy. Uczyliśmy się od niego wielu rzeczy, przede wszystkim ciekawości świata, życzliwości i serdeczności wobec ludzi. Andrzej ludzi lubił, szanował, zawsze odnosił się do nich z szacunkiem”.

O ostatniej drodze Andrzeja Szpaka oraz Jego zawodowej karierze jako fotografa i operatora obrazu szerzej we wtorkowym numerze Nowin Jeleniogórskich z 13 kwietnia 2021 roku.

Henryk Stobiecki

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.