Aldona Szczygieł: kulturoznawca, pedagog, fotograf dziecięcy. Miłośniczka magicznych miejsc, pięknych wnętrz i czekolady. Wielbiąca bajki z duszą i stare domy. Kocha naturę, a szczególnie morze i nadmorskie lasy. Autorka bloga lifestylowo-fotograficznego. Promuje radosne rodzicielstwo, wspólne czytanie i chwytanie aparatem każdej ulotnej chwili. Jej debiutancka powieść Ostatnie zdjęcie porusza temat Alzheimera – choroby przez dzieci nierozumianej, która jednak często dotyka ich bliskich.


Trzy, dwa, jeden… Uśmiech! Uśmiech, bo przed Tobą kolejna niezwykła historia! Poznaj Ostatnie zdjęcie, czyli wzruszającą opowieść o poszukiwaniu prawdziwej bliskości, walce z nieuleczalną chorobą i nadziei, która nigdy nie gaśnie. Autorką książki jest Aldona Szczygieł. Nastoletni Franek wychowuje się w sierocińcu prowadzonym przez siostry zakonne. Kiedy odnajduje babcię, jego świat nabiera barw, a w sercu pojawia się
nadzieja. Kusząca wizja powrotu do domu wkrótce jednak okazuje się niemożliwa do zrealizowania. Wspomnienia, które dla Franka stanowiły najpiękniejsze obrazy, z głowy staruszki uciekają jedno po drugim.
Chłopak z miejsca podejmuje walkę o ocalenie ich, a jedyną metodą wydaje mu się odzyskanie dla babci zdjęć z dawnych czasów, które mają jej przywrócić pamięć…

„Nie puściła mnie do babci, więc kilka godzin spędziłem nad książkami. Litery wydawały misię nieczytelne jak chińskie znaczki. Nic nie wchodziło mi do głowy. Oparłem się o ścianę i wyobraziłem sobie dzień, w którym babcia odzyskuje pamięć. W tym wyobrażeniu otwieram drewnianą skrzynkę, wyciągam jej fotografie, a ona zdjęcie po zdjęciu opowiada mi historię swojego życia. Wstaje, bierze mnie za rękę i razem wychodzimy ze Staruszkowa…”

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.