Do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zgłosiła się kobieta, która wystawiła do sprzedaży na portalu internetowym używaną odzież. Na wystawianą przez nią odzież znalazł się kupiec, który w wiadomości elektronicznej przesłał link przekierowujący do bankowości celem otrzymania należności. Kobieta postąpiła zgodnie z otrzymaną instrukcją i w ten sposób z jej konta zniknęło 5 tysięcy złotych. Policjanci apelują o ostrożność podczas realizacji transakcji online – nie klikajmy w nieznane linki zwłaszcza, gdy przekierowują nas do bankowości elektronicznej, gdzie wymagane jest podanie danych do logowania.

Pokrzywdzona, która zgłosiła się do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze korzystała z portalu internetowego oferującego do sprzedaży używaną odzież. Za pośrednictwem tej strony wystawiła na sprzedaż używaną kurtkę, po czym otrzymała informację, że ktoś jest zainteresowany jej zakupem. W odebranej wiadomości e-mailowej była instrukcja oraz link do strony bankowości elektronicznej.

Kliknięcie w ten link było konieczne w celu potwierdzenia przez zgłaszającą transakcji sprzedaży. Niezbędne było także podanie danych do zalogowania się do banku. Strona, która się wyświetliła była niemal identyczna jak autoryzowana strona bankowości elektronicznej, w związku z czym nie wzbudziło to jej podejrzeń. Kiedy ponownie zalogowała się do banku, zorientowała się, że z jej konta zniknęło 5 tysięcy złotych pobrane w dwóch wypłatach.

Jeleniogórscy policjanci prowadzą czynności w tej sprawie i jednocześnie apelują o ostrożność w transakcjach online, szczególnie teraz, kiedy w związku ze zbliżającymi się świętami w wielu miejscach widzimy wyprzedaże. Należy unikać klikania w nieznane linki, ponieważ oszuści w ten sposób wyłudzają dane i „czyszczą” konta bankowe!

Grafika: pixabay.com

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.