W naszym regionie dotyczy to powiatów: dzierżoniowskiego, jaworskiego, Jelenia Góra, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, lubańskiego, lwóweckiego, strzelińskiego, świdnickiego, Wałbrzych, wałbrzyskiego, ząbkowickiego i złotoryjskiego.

Po dzisiejszych opadach deszczu i śniegu z deszczem prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna wynosić będzie około -3°C, temperatura minimalna gruntu około -4°C, a w rejonach podgórskich ok. -6 stopni.

Ostrzeżenia dotyczące oblodzeń obowiązywać będą do jutra ( 6 stycznia) do godz. 8.00.

Alerty pierwszego stopnia dotyczące intensywnego opadu śniegu dotyczą województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 5 do 10 cm.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące oblodzenia obowiązują na terenie całych województw: podlaskiego, śląskiego i małopolskiego oraz północno-wschodnich części województw mazowieckiego i lubelskiego oraz południowych części województw: dolnośląskiego, podkarpackiego i opolskiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.