Informatyczne kompetencje to już niemal wymóg, by móc swobodnie funkcjonować we współczesnym świecie. Dla młodzieży to standard, jednak nie wszyscy wzrastali w takiej rzeczywistości. Książnica Karkonoska wychodzi takim osobom naprzeciw, proponując kursy kompetencji cyfrowych.

Zaproszenie do nabycia tak ważnych dziś umiejętności jest kierowane do osób w wieku powyżej 55 lat. W trakcie szkolenia nacisk będze kładziony na trzy kategorie:

kompetencje informatyczne – czyli umiejętność posługiwania się komputerem i innymi urządzeniami elektronicznymi, a także korzystanie z internetu, aplikacji i oprogramowania;

kompetencje informacyjne – czyli umiejętności wyszukiwania informacji, rozumienia jej, a także selekcji i oceny krytycznej;

kompetencje funkcjonalne – czyli realne wykorzystanie dwóch powyższych umiejętności w codziennym życiu (rozwój zawodowy, finanse, utrzymywanie relacji, zdrowie, hobby, zaangażowanie obywatelskie, życie duchowe i inne).

Zgłaszać może się każdy, kto odczuwa braki w którejkolwiek z powyższych sfer. Warto też zachęcić starsze osoby w swoim otoczeniu do skorzystania z oferty książnicy, by mogły sobie w przyszłości zapewnić większą swobodę i niezależność.

Zgłaszać można się telefonicznie na numer: (75) 75-259-57, wew. 322 albo mailowo na adres: informatyka@biblioteka.jelenia-gora.pl

Dział Informatyki i Digitalizacji Zbiorów Książnicy Karkonoskiej czeka na zgłoszenia do końca września 2021 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

Tekst: mm

Fot.: Pixabay

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.