Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, który podejrzany jest o serię oszustw. Mężczyzna na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży meble ogrodowe. Policjanci ustalili, że w ten sposób oszukał co najmniej 21 osób. Pokrzywdzeni wpłacili na konto oszusta pieniądze za zamówiony towar, jednak nigdy nie został on dostarczony.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o serię oszustw.

Jak ustalili funkcjonariusze, jeleniogórzanin w maju br. na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży meble ogrodowe. Pobierał od zainteresowanych pieniądze w formie zaliczek lub opłaty kosztów transportu, jednak towaru nie dostarczał, wprowadzając w ten sposób klientów w błąd. W ten sposób oszukał on co najmniej 21 osób z całej Polski na łączną kwotę blisko 6 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Jeleniogórzanin za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Fot. i info. KMP Jelenia Góra (Edyta Bagrowska)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.