5 kwietnia 2022 roku, policja jeleniogórska została powiadomiona o oszustwie, którego ofiarą padła 87-letnia jeleniogórzanka. Do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna, która powiadomił o tym, że jej wnuczka jest chora i pilnie potrzebne są pieniądze na wykupienie drogich leków. Po telefonie w mieszkaniu pokrzywdzonej pojawił się nieznany mężczyzna, któremu przekazała pieniądze i złotą biżuterię. W ten sposób kobieta poniosła straty w wysokości 15 tysięcy złotych.

Pamiętajmy ! Nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznanym, nawet jeżeli podają się za znajomych naszych najbliższych. Po telefonie od osoby podającej się za naszego krewnego, najlepiej jest zadzwonić na znany nam numer telefonu tej osoby, bądź innych członków naszej rodziny i opowiedzieć o całej sytuacji.

Policja apeluje o nie przekazywanie obcym naszych danych, żadnych pieniędzy, kosztowności, a także o nie wpuszczanie osób nieznanych do mieszkań. O podejrzanie zachowujących się osobach lub telefonach należy niezwłocznie powiadomić policję. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzenie w firmie, czy faktycznie te osoby są tam zatrudnione, a także sprawdzenie powodów ich wizyty.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.