Sporty drużynowe wygrywają ze sportami indywidualnymi, jeśli chodzi o popularność, oglądalność czy zakłady. Ale jest jeden wyjątek i jest nim żeński oraz męski tenis ziemny.

Skoki narciarskie, lekkoatletyka, wyścigi – wydawać by się mogło, że sportów indywidualnych nie brakuje, a te wyżej wymienione mają okresy w których przykuwają uwagę wielu kibiców. Tak jest, ale słowo okresy jest kluczowe, poza tym nawet te sporty indywidualne mają swoje drużynowe kategorie, które wzbudzają zainteresowanie. W tenisie ziemnym jest inaczej. Tutaj debel zawsze będzie niżej w hierarchii niż zmagania najlepszych rakiet ATP i WTA. Sukcesy tenisistów i tenisistek w tym jeszcze pomagają.

Aga przetarła szlak

Bo nie ma się co oszukiwać, że polski kibic lubi zwycięzców, lubi rodzimych sportowców, którzy stają w szranki z najlepszymi w swych dziedzinach i w dodatku nie pękają. A w tenisie tak jest od dłuższego czasu. Kiedyś był to sport elitarny i jego auta trudnodostępności pozostała. Ale najpierw Agnieszka Radwańska, a potem inni udowadniają, że czołówka to nie jest bal na zamku, do którego nie mamy dostępu. Wręcz przeciwnie – bardzo chcieć oznacza móc. Radwańska w 2012 roku była sklasyfikowana na drugim miejsce w rankingu WTA. Było to jej najwyższe miejsce, a potem utrzymywała się w ścisłej czołówce przez ładnych kilka lat. Pokazała, że nawet bez fenomenalnych warunków fizycznych można bić się o zwycięstwa w turniejach.

Polki i Polacy w rankingach

W jej ślady poszła Iga Świątek, która najlepsze lata wciąż ma przed sobą, a już przecież zapisała się w historii, jako zwyciężczyni French Open 2020. Obecnie Polka plasuje się na 11 miejsce w rankingu WTA, a to przecież wciąż świetny wynik. W pierwszej setce najlepszych tenisistek globu mamy dwie inne Polki – Magdę Linette, która plasuje się na 54. Miejscu oraz Magdalenę French, która „romansuje” z pierwszą setką (była 99. A obecnie jest 103). Wśród panów, świetne 10. Miejsce w rankingu ATP zajmuje Hubert Hurkacz, który od pewnego czasu trzyma się mocno i stać go na wiele. Dla polskiego tenisista aktualne miejsce w rankingu jest najwyższym w historii.

Zalety tenisa ziemnego

Sukcesy Polaków napędzają też popularność tego sportu w zakładach bukmacherskich. Nie tylko z tego powodu tenis ziemny jest w TOP 5 największych wkładów w zakładach, bo przyczyn jest wiele. Spora liczba turniejów, różnej rangi sprawa, że oferta tenisowa może jako jedyna równać się z piłkarska. Duże turnieje napędzają ruch. Hierarchia w tenisie zachęca do typowania. Tenisowe typy uznawane są za korzystniejsze i łatwiejsze dla graczy zakładów bukmacherskich. Brak remisów sprawia, że już na starcie szanse na zwycięstwo wynoszą 50%. A gdy ma się rozeznanie i śledzi się formę zawodników, to szanse jeszcze bardziej rosną.

W dodatku na nowych i nie tylko graczy czekają promocje. Bonus – bukmacher traktuje jako niezwykle ważną część oferty, również dla tenisowych zapaleńców. Są bonusy na start, są i na specjalne okazje. To wszystko sprawia, że tenis ziemny ma się dobrze, a perspektywy rozwoju są jeszcze lepsze. To sport ciekawy i intrygujący, a dzięki dobrej grze reprezentantów Polski, jeszcze bardziej emocjonujący!

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.