Do zdarzenia doszło wczoraj (5.04) po godz. 22.00. Policjanci z Komisariatu II, patrolując miasto na ulicy Wolności, zauważyli płomień wydobywający się z okna mieszkania, znajdującego się na I piętrze budynku. Mundurowi powiadomili strażaków oraz dyżurnego i  ruszyli na pomoc.

Jak relacjonuje Edyta Bagrowska , rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze, w mieszkaniu zastali dwie osoby. Wszędzie unosił się gryzący dym, a z kuchni wydobywał się płomień. Funkcjonariusze bez wahania  ugasili ogień. Uratowali mieszkańców. Okazało się, że 70-letni lokator doznał rozległych oparzeń ciała i natychmiast potrzebował pomocy medycznej. 46-letnia kobieta, która spała w innym pomieszczeniu, nie doznała żadnych obrażeń. Nawet  nie wiedziała co się dzieje. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, a kobieta przeniosła się do rodziny. W kuchni spaleniu uległy częściowo meble kuchenne, pralka oraz śmieci.

W związku z tym, iż nie było zagrożenia dla innych mieszkańców, lokal został zaplombowany, a policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.