Wysiłkiem grupy społeczników powstał mural zadedykowany Rotmistrzowi Pileckiemu. Można go podziwiać na ulicy Korczaka 2a. Koszty przedsięwzięcia całkowicie ponieśli prywatni darczyńcy, którzy przekazywali pieniądze na zrzutka.pl.

Jak opisywali organizatorzy, ścianę nieodpłatnie udostępnił pan Tomasz Rostkowski Opracowaniem koncepcji, projektu oraz wykonaniem zajął się Tomasz Miroszkin. Zebrana kwota pozwoliła na na przygotowanie terenu, wycinkę samosiejek, wypożyczenie i ustawienia rusztowania/drabin, gruntowanie ściany i wykonanie na niej szkicu, a następnie malowidła za pomocą specjalnych lakierów gwarantujących długowieczność malowidła.

„Malowidło ścienne poświęcone będzie największemu naszemu bohaterowi jakim niewątpliwie jest Rotmistrz Witold Pilecki. Jego poświęcenie dla Polski nie ma sobie równych. Rotmistrz Pilecki dobrowolnie dostał się do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu aby sprawdzić pogłoski o mordowaniu więźniów. To tzw. „Raport Pileckiego” był pierwszym dokumentem z obozu w Oświęcimiu i opisywał bestialstwo jakiego się tam dopuszczali Hitlerowcy. Skazany na śmierć przez NKWD i stracony w 1948 roku.” – tak opisywali to przedsięwzięcie.

Całemu środowisku zaangażowanemu w to przedsięwzięcie należą się wielkie gratulacje.

Fot. zrzutka.pl

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.