Czas na kolejne wydarzenia tegorocznego Lata na bruku we Wleniu. W sobotę, 24 lipca, seria bardzo kulturalnych spotkań w kameralnej przestrzeni malowniczego miasteczka w sercu Doliny Bobru. W programie plenerowe warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, otwarcie wystawy „Żuraw w lesie” i porcja rozrywkowej muzyki idealnej na wakacyjny wieczór.

Dzień rozpocznie kolejna odsłona Ulicznej Akademii Sztuki. Wczesnym popołudniem pod ratuszem rozpoczną się warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży „Papierowe ptaki” prowadzone przez Samantę Kosiarską. Tym razem uczestników twórczej zabawy czeka przygoda z rzeźbą z papieru, konkretnie papier mache. Z pomocą tej techniki na rynku wykonywane będą ptaki wszelkich gatunków.

Młodzi twórcy oczekiwani są oczekiwani są na rynku już od godz. 13.00. Bezpłatne dla uczestników zajęcia, do których włączyć będzie można się w każdej chwili, potrwają do około godz. 17.00. Na ich finał warsztató zaplanowane jesy oficjalne otwarcie wystawy fotografii Piotra Dziełakowskiego „Żuraw w lesie”, która do września prezentowana będzie galerii Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki we Wleniu. Wernisaż połączony będzie ze spotkaniem autorskim z Piotrem Dziełakowskim oraz specjalnym pokazem pięknego filmu dokumentalnego „Żurawie w przestworzach”, który odbędzie się w Kinie za Rogiem Jutrzenka we Wleniu (początek o 17.00).

Finałowym akcentem lipcowego Lata na bruku będzie wieczorny, bardzo wakacyjny koncert muzyki rozrywkowej w wykonaniu zespołu Dixie Connstellation, który rozpocznie się przy ratuszu około godz. 19.00. Dixielandowy styl w muzyce jazzowej narodził się w Ameryce na początku XX wieku i do dziś ma swoich zagorzałych fanów. Spotkanie z artystami występującymi w klasycznej formacji dixielandowej, grającymi najsłynniejsze standardy i przeboje tego gatunku, jest znakomitą propozycją na wakacyjny wieczór z lekkim brzmieniem jazzowym, w pięnym otoczeniu.

Miłośnikom filmowych wrażeń przypominamy, że tego samego dnia, 24 lipca, na wakacyjne seanse zaprasza też Kino za Rogiem Jutrzenka we Wleniu. O 11.00 w naszej Jutrzence filmowy poranek dla dzieci. Na ekranie „Baśnie i bajki polskie”. Późne popołudnie i wieczór zarezerwowane są na filmy dokumentalne. O 17.00 obejrzeć będzie można wspomnianą już, ekranową opowieść „Żurawie w przestworzach”, a o 21.00 „Powitanie słońca”, czyli film o dobrodziejstwach jogi.

Uwaga! Wydarzenia organizowane są w reżimie sanitarnym. W przypadku niesprzyjającej pogody imprezy plenerowe zostaną odwołane, bądź przeniesione do sali widowiskowej Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki we Wleniu.

Więcej o lipcowych wydarzeniach we Wleniu na www.oksit.wlen.pl.

(redd)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.