Cały tydzień trwa dyskusja o zaproponowanej miastu Jelenia Góra nowej taryfy na energię elektryczną (wzrost o 750 procent), jak również braku oferty na dostawy gazu na potrzeby gminy. Wiadomo jedno. Czeka nas paraliż, likwidacja wielu podmiotów, zwolnienia pracowników… Powiedzieć „czarny scenariusz”, to za za mało…

Dzisiaj w siedzibie MPGK rozmawia z dziennikarzami prezes spółki Mirosław Stasiak. Podkreślał wielokrotnie, że nie wyobraża sobie, miasto mogło funkcjonować po przyjęciu takich ofert. Samo MPGK starało się podpisać kontrakt na dostawę gazu i otrzymało ofertę opiewającą na kwotę 10-krotnie większą niż dotychczas (wzrost o 1000 procent). Teraz spółka będzie starała się pozyskać paliwo dołączając do nowego przetargu na dostawę gazu ogłoszonego przez miasto.

Problem spółki jest fakt, że w ramach programu elektromobilności, w ramach którego spółka była zmuszona do posiadania przynajmniej 10 procent nieskoemisyjnych pojazdów, pięć śmieciarek jest przystosowanych do jazdy na gaz. Poza tym pozostaje problem o ile wzrosną ceny odbioru segregowanych śmieci. Bo przecież odbiorcy frakcji tez będą musieli kalkulować wzrost ceny na prąd i gaz.

Jaka jawi się przyszłość polskich miast? Pogrążonych w ciemności,z imnie z zamkniętymi teatrami, szkołami, muzeami, parkami wodnymi, bez wody i nieodbieranymi śmieciami.

3 komentarze

  1. glosowaliscie za 500+ to teraz k..wa macie swoje 500+
    wyruch….li was w d…e bez mydla

  2. PO = donoszenie i zdrada narodowa. Odpowiedź

    Głosowaliście na PO-PSL-SLD-KGB- partie które to na bezczelnego wspierały i forsowały politykę uzależnienia się od Państwa rządzonego przez morderców gwałcicieli dzieci i niesamowitych zwyrodnialców pod wodzą MORDERCY I FASZYSTOWSKIEGO PSYCHOPATY jakim niewątpliwie jest Władimir Putin to teraz przez wasze nieudolne PO-PSL-SLD-owskie pseudo rządy cierpimy my wszyscy włącznie z całą Europą. Głupa nie udawajcie, że jest inaczej bo wszyscy wiemy jak bardzo wspieraliście ten Gang. Wasi PANOWIE–NIEMIECCY Was w tym draństwie wspierali jak opętani. .Wizją koszenia ogromnej kasy na handlu Rosyjskimi surowcami. Pazerność na lekkie pieniądze i wizja władania razem z Putinem całą Europą rozum im odebrała i to My teraz za to płacimy NIESTETY. Ale największa cenę płacą NASI PRZYJACIELE I BRACIA EKRAIŃCY. Niewinne dzieci i kobiety gwałcone zbiorowo do utraty przytomności przez zdziczałą zapijaczoną brudną i śmierdzącą armię Władimira Putina. Oni ten los szykowali dla NAS Niemcom to pasowało. Nasz kobiety dzieci i wnuki miały być następne.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.