Kariera zawodowa partnerki Daniela Obajtka, prezesa PKN Orlen, nabiera rozpędu. Kobieta właśnie otrzymała nową funkcję w jednej z państwowych spółek. Zadanie Pauliny Sali wiąże się z dużą odpowiedzialnością.

Kim jest Paulina Sala?

Partnerka Obajtka, podobnie jak sam prezes Orlenu, pochodzi z niewielkiej miejscowości pod Krakowem. Opinia publiczna dowiedziała się o niej w chwili, kiedy razem z Danielem Obajtkiem nabyła na atrakcyjnych warunkach luksusową nieruchomość na warszawskim Bemowie. Oprócz tego, że prywatnie jest wybranką prezesa koncern, Paulina Sala od kilku lat zasiada też w radach nadzorczych kilku państwowych spółek.

Pnie się po szczeblach kariery

Publikacja Gazety Wyborczej przypomina, w jaki sposób rozwijała się kariera partnerki życiowej byłego wójta Pcimia. Paulina Sala od 22 lipca 2016 r. do 2 sierpnia 2019 r. zasiadała w radzie nadzorczej PKP Cargo Terminale.

Jednocześnie 2 sierpnia 2016 r. zasiliła też radę nadzorczą PKP Cargo Centrum Logistyczne Medyka-Żurawica Sp. z o.o. Ponadto kobieta przez okres ponad 3 lat zasiadała również w radzie nadzorczej RCEkoenergii należącej do Grupy Lotos.

27 października 2016 r. Salę mianowano członkinią rady nadzorczej firmy NitroERG, czyli jednego z największych w Europie producentów materiałów wybuchowych.

30 kwietnia ub.r. partnerka prezesa Orlenu zasiada w radzie nadzorczej spółki Lotos Oil. Ciekawostką jest, że Grupą Lotos zarządza Zofia Paryła, która powiązania zawodowe z Obajtkiem miała jeszcze w czasach, kiedy obydwoje zaczynali karierę w Pcimiu.

Paulina Sala strategiczna dla spółki

Partnerka byłego wójta Pcimia, która dostała w Enerdze Operator nową funkcję, jest również wicedyrektorką tego przedsiębiorstwa. Wybranka Daniela Obajtka pełni teraz obowiązki prokurenta. To bardzo odpowiedzialne zadanie. Kobieta została upoważniona m.in. do podpisywania umów w imieniu spółki oraz reprezentowania jej w kwestiach prawnych. Decyzja ta wzbudziła jednak kontrowersje. 

Nie widzą znamion nepotyzmu

Grzegorz Baran, koordynator ds. kontaktów z mediami w przedsiębiorstwie odpowiedzialnym za dostawę energii, wyjaśnił GW, że nowe zadanie nie powinno być traktowane, jako zmiana stanowiska. Zapewnił, że została rozszerzona jedynie lista czynności, do których upoważniona jest Paulina Sala. Przydzielenie nowych obowiązków ma usprawnić wykonywanie zadań. Energa Operator zapewnia, że nie jest to przejaw nepotyzmu, gdyż partnerka Daniela Obajtka posiada odpowiednie kwalifikacje, aby obejmować funkcję prokurenta i nie pobiera z tego tytułu dodatkowego wynagrodzenia.  

News4Media, fot.: Wikipedia / Szczecinianka00 / CC BY-SA 4.0 / https://pl.wikipedia.org/wiki/Daniel_Obajtek#/media/Plik:D.obajtek.jpg

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.