Na terenie gminy Leśna mogło dojść do czynów pedofilskich, których miał się dopuścić 23-letni mieszkaniec gminy wobec 13-letniej dziewczynki, informuje elubań. Skandal jest tym większy, gdyż mężczyzna jest powszechnie znany w swoim środowisku, udzielał się społecznie, na dodatek pełnił służbę w OSP, a zawodowo pracował jako strażnik miejski.

Prokuratura w Lubaniu Ślaskim potwierdziła, że prowadzi przeciwko wskazanej osobie postępowanie dotyczące doprowadzenia małoletniej do innej czynności seksualnej.

Nic więc dziwnego, że w powiecie wybuchł ogromy skandal. Komendant Straży Miejskich w Lubaniu wydał oświadczenie, że mężczyzna „w dniu 15 listopada br. złożył pisemne podanie o rozwiązanie stosunku pracy bez zachowania terminu wypowiedzenia z powodów osobistych. Podanie to zostało przyjęte przez Komendanta, w związku z czym oskarżony nie jest już pracownikiem naszej jednostki.”

Lubański serwis internetowy donosi także, że 23-latek po spędzeniu kilku dni w areszcie, został zwolniony. Sąd zastosował jednak środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Podejrzany otrzymał zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Ze względu na dobro dziewczynki prokuratura nie udostępnia więcej danych.

Fot. News4Media

4 komentarze

    • O sołtysowaniu nie ma ani słowa, a to, że z ramienia PSL, to nie znaczy, że nie jest pisiorem. Pisiory się wszędzie dokleją, byleby tylko trafić do koryta. A teraz oddaj klawiaturę i spie.rdalaj.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.