Zmiana koalicyjnej konfiguracji we władzach powiatu dokonuje się na właśnie obradującej sesji rady powiatu karkonoskiego. Stanowiska tracą współrządzący jednostką radni PiS. Od dzisiaj powiatem rządzić będzie koalicja Towarzystwa Razem dla Regionu i Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

Na początku sesji wniosek o rozszerzenie porządku obrad o odwołanie przewodniczącego rady Eugeniusza Kleśtę i wicestarostę Jarosława Kotlińskiego (obaj PiS) złożył starosta Krzysztof Wiśniewski. W odniesieniu do E. Kleśty wniosek motywował brakiem współpracy z radą i zarządem powiatu, a w odniesieniu do wicestarosty – utrata zaufania. Nowy układ sił w radzie pokazały już pierwsze głosowania, więc przewodniczący rady postanowił nie czekać na odwołanie i sam zgłosił rezygnację ze stanowiska, na co radni się zgodzili. Na stanowisko przewodniczącego rady zgłoszona została Edyta Bielecka, która zdobywając 15 głosów „za” przy czterech przeciwnych objęła to stanowisko.

Aktualnie trwa głosowanie nad odwołaniem wicestarosty, którego następca zostanie najpewniej Mirosław Górecki, szef klubu radnych Platformy.

Wszystkie te zmiany mają w tle niejednoznaczną sprawę skarbniczki powiatu, która też na dzisiejszej sesji została odwołana, ale nie tak oczywistą większością. Za odwołaniem wieloletniej skarbnik powiatu głosowało 10 radnych, dwie osoby się wstrzymały, a siedem (w tym radni Platformy) było przeciw. Pani skarbnik weszła w ostry spór ze starostą zarzucając mu mobbing, o swoje racje walczy także przed sądem pracy i sądem powszechnym.

6 komentarzy

  1. No i lawina ruszyła! po rewolucji w Sejmiku Województwa Śląskiego, przyszedł czas na nasz powiat. Szkoda ,że tak późno.

  2. W końcu zaczną rządzić przedstawiciele opozycji , mieszkańców czekają obniżki ( czynsze w dół , paliwo po 5,19 zł / litr opłaty za śmieci w dół , woda i ścieki w dól , 500+ podniesione do co najmniej 700+ ,4 dniowy tydzień pracy i wiele innych profitów dla mieszkańców powiatu , aż chce się tu żyć !

  3. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

    Teraz czekamy na cofnięcie skandalicznych podwyżek podatków lokalnych, skandalicznych podwyżek o 100procent wynagrodzeń tych Nikodemów , poprawę i to szybką skandalicznego braku utrzymywaniu czystości w mieście. Skandalicznego wydawania NASZYCH pieniędzy na wszelkiego rodzaju inwestycje gdzie to wszyscy widzimy DWA RAZY a nawet TRZY RAZY drożej niż powinno być. Zlikwidowanie podatku od nieruchomości WZOREM Miasta Bolesławiec . Wprowadzenia transportu miejskiego za darmo wzorem Miasta Bolesławiec ( tam można to i u nas też można ) Zrobienia miejsc parkingowych o rozmiarach takich aby można w swobodzie zaparkować i wysiąść z auta, do rozmiarów takich jak mają pod Ratuszem Miasta dla siebie. No to tak na razie wystarczy. Czekamy i zobaczymy, a przy wyborach rozliczymy.

  4. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

    Tak przy okazji poprosimy o włączenie NOWEGO I BARDZO DROGIEGO podświetlenia Kapliczki SW. Anny. A co święta idą miasta się iluminują aby wyglądać pięknie, to i my możemy chociaż na święta włączyć te podświetlenie co to zostało zrobione i ktoś zapomniał je włączyć. Włączcie nowe podświetlenie Kapliczki Św. Anny będzie pięknie. A co jak szaleć to szaleć.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.