Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze działa i zabezpiecza zdrowie i życie mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej – podkreśla Michał Nowakowski, rzecznik prasowy marszałka województwa dolnośląskiego.

Również wynik testu dyrektora jeleniogórskiego Pogotowia jest ujemny. Oznacza to, że Nikolaj Lambrinow zgodnie z decyzją wojewody dolnośląskiego, uzgodnioną z marszałkiem województwa pełni obowiązki dyrektora Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej do 11 maja br. w celu prowadzenia szpitala i zwalczania pandemii Covid-19.

W tym czasie obowiązki dyrektora jeleniogórskiego Pogotowia Ratunkowego pełni Barbara Kołtok, z-ca dyrektora ds. ekonomicznych.

Wykonanie testów i badanie pobranego materiału u personelu Pogotowia w Jeleniej Górze odbyło się dzięki bardzo sprawnej współpracy z Pogotowiem Ratunkowym w Bolesławcu oraz z laboratorium medycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. W sumie  w Pogotowiu Ratunkowym w Jeleniej Górze testy wykonano u blisko 80 osób. Żadna z nich nie jest zarażona koraonawirusem. Oczekuje się jeszcze na wyniki 11 osób.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.