Od 17 do 21 sierpnia będziemy się zachwycać cudownymi naczyniami z Bolesławca, podczas 28. Święta Ceramiki. Czekają nas koncerty gwiazd i mnóstwo stoisk ze znaną na całym świecie ceramiką, a także zwiedzanie Zakładów Ceramicznych Bolesławiec.

19 sierpnia o godz. 16.30 zaplanowano paradę .Uczestnicy przejdą w korowodzie nie tylko wspaniale przebrani, ale również wyposażeni w instalacje przestrzenne, nawiązujące do Polski i bolesławieckiego święta. Na stoiskach w rynku staną kiermasze z ceramiką i innymi wyrobami.

Na dużej scenie wystąpią gwiazdy estrady: 19 sierpnia Viki Gabor a po niej Baranovsky, czyli 30-letni wokalista, muzyk, producent i songwriter Wojtek Baranowski. 20 sierpnia zagrają: zespół Żółta Febra oraz Michał Szczygieł, jeden z czołowych wokalistów młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. 21 sierpnia na głównej scenie zobaczymy zespół Śląsk oraz zespół Tabu.

Program Święta Ceramiki jest bardzo bogaty. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie atrakcje. Koncerty zaplanowano na dużej scenie oraz scenie alternatywnej przy ulicy Piłsudskiego. W Muzeum Ceramiki obejrzycie wystawę „Rzemiosło w kolorze. 30 lat ceramiki”. Zaplanowano także zawody sportowe, pokazy wypalania ceramiki oraz warsztaty.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.