Art & Glass Festiwal, polsko-czeski jarmark sztuki i szkła, odbędzie się na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze 3 i 4 września . W imprezie weźmie udział kilkuset artystów, rzemieślników, animatorów i sprzedawców z obu krajów. Jarmark rozpoczyna 64.Jeleniogórski Wrzesień. Na koncertach wystąpią Margaret, Baranovsky, Sarius, Bandonegro oraz zespoły folklorystyczne z Polski i Czech.

W programie Art&Glass przewidziano pokazy obróbki szkła nad palnikiem, wypału ceramiki raku oraz kamionki i porcelany, wytwarzania biżuterii z możliwością zakupu, wykonywania mozaiki szklanej, wydmuchiwania szkła przy przenośnych piecach szklarskich, pokazów i warsztatów odlewniczych z brązu i aluminium, produkcji koralików i wiele innych pokazów rzemieślniczych. Wydarzeniom na jeleniogórskim rynku towarzyszyć będą niezwykle atrakcyjne i różnorodne  warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Imprezę wzbogacą koncerty inaugurujące 64. Wrzesień Jeleniogórski podczas których usłyszymy  gwiazdy polskiej estrady. Wystąpią  Margaret (3.09, godz. 19.00), Baranovsky (4.09., godz. 19.00), Sarius (4.09, godz. 17.30), Bandonegro oraz zespoły folklorystyczne z Polski i Czech.

Wyjątkową atrakcją będzie  spektakularny  koncert związanych z Jelenią Górą młodych wokalistów pt. „Miej serce i patrzaj w serce”. Przygotowany przez JCK „Przystań Twórczą” muzyczny spektakl multimedialny, realizowany będzie   słowem, dźwiękiem i obrazem.

Wisienką na torcie tegorocznej edycji festiwalu  będzie, zaplanowana na sobotni wieczór, „Milonga pod Gwiazdami” podczas której przy wtórze granej na żywo muzyki, wraz z tancerzami z grupy „Tango Karkonosze”, będzie można zanurzyć się w prawdziwie argentyńskie klimaty.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.