1,2 mln zł z budżetu wojewody trafi na konto Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, z przeznaczeniem na zakup ambulansów. Za te pieniądze szpital kupi dwie karetki z pełnym wyposażeniem.

O przekazaniu środków na kolejne ambulanse dla placówki służby zdrowia w Jeleniej Górze poinformował wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

– Szpital w Jeleniej Górze jeszcze nigdy nie dostał tak dużej jednorazowej pomocy na zakup nowych pojazdów. Jest to ogromne wsparcie dla pacjentów Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej – ocenił na senator Krzysztof Mróz.

Karetki w jeleniogórskim szpitalu na co dzień wykorzystywane są do transportu chorych pomiędzy jednostkami zamiejscowymi tj. szpitalem w Jeleniej Górze, szpitalem Wysoka Łąka w Kowarach, Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym w Bolkowie, ale także do przewozu pacjentów do stacji dializ, do domu po zakończonym leczeniu w oddziałach szpitalnych, jak i konsultacji specjalistycznych w innych ośrodkach.

– Obecnie posiadamy 4 ambulanse, z których jeden, pozyskany ze środków samorządowych w 2021 roku znajduje się w naprawie, ponieważ uległ wypadkowi. W minionym roku nasze karetki pokonały ponad 200 tysięcy kilometrów, wiek najstarszej to 15 lat, a średni przebieg oscyluje w granicach 500 tysięcy kilometrów. Dzięki pozyskanemu sprzętowi zwiększy się nie tylko wygoda pacjentów ale też bezpieczeństwo naszego personelu – mówił o sytuacji szpitala Damian Machajski, kierownik sekcji transportu sanitarnego w WCSKJ.

Fot. DUW

6 komentarzy

  • Mróz znany z próby wyborczej korupcji politycznej z udziałem ss-mana Dworczyka od Morawieckiego.

 1. Kandydat PiS w wyborach do senatu Mroz prosił premiera o układ z Bezpartyjnymi. „Inaczej nie ma szans na mandat dla nas”

  • Afera mailowa. Kandydat PiS na senatora, obawiając się przegranej w wyborach, poprosił premiera Mateusza Morawieckiego o interwencję u dolnośląskiego marszałka. Dworczyk do premiera: „Rozumiem, że należy pomóc temu szkodnikowi”.”Jak nie podzielimy głosów w tym okręgu, nie ma szans na mandat senatorski dla nas” – tak w mailu z 21 sierpnia 2019 r., opublikowanym na portalu poufnarozmowa.com, senator PiS Krzysztof Mróz miał napisać do premiera Morawieckiego.

   Poprosił go o rozmowę z marszałkiem Cezarym Przybylskim, by ten jako lider Bezpartyjnych Samorządowców w okręgu nr 2 obejmującym powiaty: jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, złotoryjski oraz Jelenią Górę wystawił swojego człowieka do Senatu.

   W mailu podpisanym przez Mroza przedstawiony jest plan: kandydat Bezpartyjnych odebrałby głosy kandydatowi PO, więc Mróz miałby szansę na ponowny wybór do izby wyższej parlamentu.

   Afera mailowa. Senator PiS jest „za mały pikuś”
   Krzysztof Mróz w Senacie zasiada od 2015 r. Dostał wówczas niemal 32-procentowe poparcie, a jego ówczesny największy konkurent Hubert Papaj z PO – 25,4 proc. Przed wyborami do Senatu w 2019 r. Mróz zrobił się nerwowy, bo kontrkandydatem został popularny w okręgu radny sejmiku dolnośląskiego Jerzy Pokój z Platformy.Mróz wymyślił więc, że w tej politycznej rozgrywce pomocną dłoń wyciągną do PiS Bezpartyjni i wystawią w okręgu nr 2 radnego Marka Obrębalskiego, byłego prezydenta Jeleniej Góry.

   „Jelenią znam jak mało kto i wiem, że jeżeli ktoś może mocno podzielić głosy, to właśnie Obrębalski. Gdyby marszałek zadziałał, to on wystartuje” – napisał Mróz do Morawieckiego, deklarując jednocześnie, że jest w stanie pomóc… zebrać podpisy dla Obrębalskiego, „wypchniętego przez schetynowców z platformy”.

   Z maila wynika, że Mróz miał najpierw sam robić podchody do Obrębalskiego. Wyznał Morawieckiemu: „Ja rozmawiałem z Markiem o jego starcie do Senatu. Wprawdzie nie zadeklarował jednoznacznie, że wystartuje, ale nie wykluczył startu i czeka od swoich na dyspozycje”.

   Dlaczego senator PiS sam do Przybylskiego nie zadzwonił z propozycją, a prosił premiera o interwencję, przypominając jednocześnie, że Bezpartyjni trochę PiS-owi pomagają? „Ja jestem za mały pikuś dla Przybylskiego do rozmowy w tym temacie” – czytamy w mailu.Co zrobił PiS? Michał Dworczyk w mailu do Morawieckiego: „Rozumiem, że należy pomóc temu szkodnikowi i załatwić to z Przybylskim?”.

   Morawiecki do Dworczyka: „Nie mam pojęcia – zostawiam to twojej ocenie i decyzji”.

   Afera mailowa. Senator PiS rozmawiał z radnym z Bezpartyjnych
   Jeleniogórscy Bezpartyjni w tym czasie mieli pomysł, by z Mrozem o mandat powalczył Piotr Miedziński, były jeleniogórski radny. Senator PiS kręcił nosem: „to nie ta liga co Obrębalski”.

 2. Zaczyna się hiperINFLACJA. Wolski ten kraj narodowy katolicki pójdzie na żebry.Alleluja.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.