Uczniowie  ZSTiL Piechowice  po raz pierwszy mogli postrzelać na otwartej po modernizacji strzelnicy pneumatycznej i wirtualnej.

8 lutego odbyły się pierwsze zajęcia na nowo otwartej wirtualnej strzelnicy oraz na strzelnicy pneumatycznej w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach.

– Uczestnicy – uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej, mogli nie tylko postrzelać na nowo otwartej wirtualnej strzelnicy oraz na strzelnicy pneumatycznej, ale także uczestniczyć w ciekawych zajęciach komputerowych, a także wziąć udział w zorganizowanych przez szkołę prelekcjach i warsztatach. Poruszone zagadnienia obejmowały tematykę systemów i sieci komputerowych, grafiki komputerowej, zagadnień związanych z budową i pomiarami układów elektrycznych, a także z zakresu e-sportu i zagadnień związanych z pojęciem taktyki i strategii w grach komputerowych – informuje powiat karkonoski.

Dla szkoły była to też okazja zaprezentować nowocześnie wyposażone pracownie komputerowe, zapoznać uczniów z ofertą edukacyjną i pokazać projekty (makiety dydaktyczne) nad którymi pracują uczniowie (pod nadzorem nauczycieli).

Dotychczasowa strzelnica pneumatyczna została wyremontowana i poszerzona o dodatkową strzelnicę wirtualną, która wyposażona jest w laserowe repliki broni długiej i krótkiej, symulujące odgłosy strzału i odrzut charakterystyczny dla prawdziwej broni. Nowoczesna strzelnica laserowa pozwoli podnieść jakość szkolenia klas mundurowych funkcjonujących w szkole oraz umożliwić przeprowadzanie treningów.

Ze strzelnicy mogą też korzystać mieszkańcy Piechowic.   

Modernizacja piechowickiej strzelnicy dostała dofinasowanie w programie Ministerstwa Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie 2021”. Środki na budowę strzelnicy otrzymała  gmina Stara Kamienica.

Stara Kamienica z programu dostała 128,5 tys. zł, a powiat karkonoski 150 tys. zł. Całkowita wartość inwestycji w Piechowicach  wyniosła 201 384,15 zł.

Fot. powiat karkonoski

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.