To gratka dla miłośników motoryzacji. SUPERCAR MOUNTAIN CHALLENGE 100 YEARS OF SPEED – SUPERCAR CLASSIC odbędzie się 20 i 21 maja w Jelenie Górze i Piechowicach

Rajd klasycznych modeli super samochodów, z wyjątkowo bogatą reprezentacją Ferrari, będzie gratką dla miłośników sportowej motoryzacji, zwłaszcza że kręte i wymagające drogi w Karkonoszach to od lat ulubione miejsce do organizowania imprez rajdowych. Ale nie tylko zawodowcy uwielbiają trudne podjazdy i ostre zakręty. Również dla amatorów jest to ciekawa przygoda i nie lada wyzwanie.

To wielkie święto dla miłośników pięknych, sportowych nadwozi oraz potężnych silników V12. Magia zaklęta w motoryzacji naszych marzeń, którą będzie można obejrzeć na żywo na wystawie na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze oraz w Piechowicach na Wyścigu Górskim. Dla kibiców przygotowaliśmy jeszcze jedną  niespodziankę – na trasę Wyścigu Górskiego wyjadą pojazdy historyczne z Muzeum Motoryzacji Jelenia Góra. Dla wielu kibiców oraz mieszkańców będzie to wielkie przeżycie. Zapraszam i życzę wspaniałych motoryzacyjnych emocji“ – mówi Ryszard Piotrowski, komandor rajdu Supercars Mountain Challenge.

Rajd Supercars Mountain Challenge podzielony jest na dwa etapy. W piątek (20 maja 2022) super samochody zawitają na plac Ratuszowy w Jeleniej Górze. Będzie tu można zobaczyć kultowe modele Ferrari takie jak Testarossa V12 czy 348 GTB, F 430, F8,  599 GTB a także mniej znane jak 412. Nie zabraknie też Mercedesów i Porsche z potężnymi 400- i 600-konnymi silnikami. Główną atrakcją wydarzenia będzie próba techniczna, która wyłoni najlepszego kierowcę oraz sportowy Konkurs Elegancji, polegający na zaprezentowaniu auta podczas przejazdu przez specjalnie przygotowany tor przeszkód.

Natomiast w sobotę 21 maja w Piechowicach od godz. 9.00 do 14.00 zapraszamy do Piechowic, gdzie na niezwykle widowiskowej trasie do Michałowic odbędzie się Wyścig Górski. Ten odcinek drogi będzie w tych godzinach zamknięty, ale fantastyczna rywalizacja z pewnością wynagrodzi powstałe utrudnienia.

Na 3,5-kilometrowym odcinku będzie można zobaczyć prawdziwe dzieła sztuki w trakcie dynamicznego pokonywania trasy. Nacieszymy zarówno oko, jak i ucho, słuchając muzyki płynącej z pracujących, potężnych silników. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że to nie tylko zawody, ale także swego rodzaju spektakl“ – mówi Paweł Chudziński, dyrektor Wyścigu Górskiego. I dodaje – „Planujemy dwa przejazdy zapoznawcze oraz trzy z pomiarem czasu. Przygotowaliśmy cztery strefy kibica zlokalizowane przy nawrotach, w tym przy przejeździe przez wykuty w skale tunel. Z uwagi na trudność trasy oraz moc samochodów prosimy kibiców o bezwzględne stosowanie się do wytycznych Organizatora, ustawianie się wyłącznie w miejscach wyznaczonych oraz nie przekraczanie barier czy linii wyznaczonych taśmami ostrzegawczymi. Chcemy wspólnie stworzyć zawody wyjątkowe, ale przede wszystkim bezpieczne zarówno dla uczestników, jak i kibiców. Na bezpieczeństwo kładziemy bardzo duży nacisk“. Wtóruje mu Wojtek Szczodrowski, sędzia główny zawodów – „Trasa od Piechowic do Michałowic znana jest z Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Kierowcy będą zmagać się z niezwykle trudnymi i wymagającymi odcinkami, a my jako organizatorzy dołożymy wszelkich starań, aby było nie tylko arcyciekawie, ale także bezpiecznie“.

Szczegóły na stronie www.supercarmountainchallenge.pl


Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.