To gratka dla miłośników motoryzacji. SUPERCAR MOUNTAIN CHALLENGE 100 YEARS OF SPEED – SUPERCAR CLASSIC odbędzie się 20 i 21 maja w Jelenie Górze i Piechowicach

Rajd klasycznych modeli super samochodów, z wyjątkowo bogatą reprezentacją Ferrari, będzie gratką dla miłośników sportowej motoryzacji, zwłaszcza że kręte i wymagające drogi w Karkonoszach to od lat ulubione miejsce do organizowania imprez rajdowych. Ale nie tylko zawodowcy uwielbiają trudne podjazdy i ostre zakręty. Również dla amatorów jest to ciekawa przygoda i nie lada wyzwanie.

To wielkie święto dla miłośników pięknych, sportowych nadwozi oraz potężnych silników V12. Magia zaklęta w motoryzacji naszych marzeń, którą będzie można obejrzeć na żywo na wystawie na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze oraz w Piechowicach na Wyścigu Górskim. Dla kibiców przygotowaliśmy jeszcze jedną  niespodziankę – na trasę Wyścigu Górskiego wyjadą pojazdy historyczne z Muzeum Motoryzacji Jelenia Góra. Dla wielu kibiców oraz mieszkańców będzie to wielkie przeżycie. Zapraszam i życzę wspaniałych motoryzacyjnych emocji“ – mówi Ryszard Piotrowski, komandor rajdu Supercars Mountain Challenge.

Rajd Supercars Mountain Challenge podzielony jest na dwa etapy. W piątek (20 maja 2022) super samochody zawitają na plac Ratuszowy w Jeleniej Górze. Będzie tu można zobaczyć kultowe modele Ferrari takie jak Testarossa V12 czy 348 GTB, F 430, F8,  599 GTB a także mniej znane jak 412. Nie zabraknie też Mercedesów i Porsche z potężnymi 400- i 600-konnymi silnikami. Główną atrakcją wydarzenia będzie próba techniczna, która wyłoni najlepszego kierowcę oraz sportowy Konkurs Elegancji, polegający na zaprezentowaniu auta podczas przejazdu przez specjalnie przygotowany tor przeszkód.

Natomiast w sobotę 21 maja w Piechowicach od godz. 9.00 do 14.00 zapraszamy do Piechowic, gdzie na niezwykle widowiskowej trasie do Michałowic odbędzie się Wyścig Górski. Ten odcinek drogi będzie w tych godzinach zamknięty, ale fantastyczna rywalizacja z pewnością wynagrodzi powstałe utrudnienia.

Na 3,5-kilometrowym odcinku będzie można zobaczyć prawdziwe dzieła sztuki w trakcie dynamicznego pokonywania trasy. Nacieszymy zarówno oko, jak i ucho, słuchając muzyki płynącej z pracujących, potężnych silników. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że to nie tylko zawody, ale także swego rodzaju spektakl“ – mówi Paweł Chudziński, dyrektor Wyścigu Górskiego. I dodaje – „Planujemy dwa przejazdy zapoznawcze oraz trzy z pomiarem czasu. Przygotowaliśmy cztery strefy kibica zlokalizowane przy nawrotach, w tym przy przejeździe przez wykuty w skale tunel. Z uwagi na trudność trasy oraz moc samochodów prosimy kibiców o bezwzględne stosowanie się do wytycznych Organizatora, ustawianie się wyłącznie w miejscach wyznaczonych oraz nie przekraczanie barier czy linii wyznaczonych taśmami ostrzegawczymi. Chcemy wspólnie stworzyć zawody wyjątkowe, ale przede wszystkim bezpieczne zarówno dla uczestników, jak i kibiców. Na bezpieczeństwo kładziemy bardzo duży nacisk“. Wtóruje mu Wojtek Szczodrowski, sędzia główny zawodów – „Trasa od Piechowic do Michałowic znana jest z Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Kierowcy będą zmagać się z niezwykle trudnymi i wymagającymi odcinkami, a my jako organizatorzy dołożymy wszelkich starań, aby było nie tylko arcyciekawie, ale także bezpiecznie“.

Szczegóły na stronie www.supercarmountainchallenge.pl


Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.