Do niecodziennego sytuacji doszło wczoraj 1 czerwca na ulicy Wiejskiej. Nieopodal miejsca gdzie gniazduje bodaj najsłynniejsza jeleniogórska łabędzia rodzina.

Ptaki z z 6 małymi łabędziątkami (małe rosną jak na drożdżach) postanowiły zwiedzić sąsiedztwo, Opuściły Bóbr i wędrowały po drodze rowerowej. W pewnym momencie stado weszło na ulice wprost pod jadące samochody! Na szczęście kierowcy którzy zauważyli na środku ulicy łabędzią rodzinkę zaczęli hamować. Łabędzie w ogóle nie reagowały na jeżdżące po ulicy samochody, czuły się tak swobodnie i pewnie,  jakby to było całe ich terytorium.

Na rodzinę łabędzi, jak to w przyrodzie, czyha wiele innych niebezpieczeństw. W nocy do gniazda zakradają się intruzi (wszystko można zobaczyć na kamerce gdzie przekaz live jest non stop) . Ptaki bronią gniazda. Nie straszny im szczur wodny, wydra czy łasica.

Każdej mocy nawiedza ich czapla siwa. Jest to ptak drapieżny polujący nie tylko na ryby ale też na pisklaki ptaków wodnych. Widać, że przed czapla łabędzie czują respekt, boją się jej i są zestresowane.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.