Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzewanego o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, pomimo wydanej decyzji o cofnięciu mu uprawnień oraz naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami.
Policjanci na ul. Pocztowej w Kowarach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Fiat. Chwilę wcześniej nie ustąpił on radiowozowi pierwszeństwa na skrzyżowaniu.
Za kierownicą fiata siedział 43-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. W trakcie czynności policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 3 promile w jego organizmie. Okazało się jednak, że był to dopiero początek poważnych naruszeń prawa, jakie miał na sumieniu mężczyzna. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że kierowca prowadził auto wbrew 5-letniemu sądowemu zakazowi kierowania pojazdami, który obowiązuje go do 2024 roku oraz pomimo wydanej decyzji o cofnięciu mu uprawnień.
Teraz 43-latkowi za czyny, których się dopuścił, grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast jego pojazd został na jego koszt odholowany na parking strzeżony.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Marek Lis

694 792 203

Zgłoś za pomocą formularza.