Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzewanego o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, pomimo wydanej decyzji o cofnięciu mu uprawnień oraz naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami.
Policjanci na ul. Pocztowej w Kowarach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Fiat. Chwilę wcześniej nie ustąpił on radiowozowi pierwszeństwa na skrzyżowaniu.
Za kierownicą fiata siedział 43-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. W trakcie czynności policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 3 promile w jego organizmie. Okazało się jednak, że był to dopiero początek poważnych naruszeń prawa, jakie miał na sumieniu mężczyzna. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że kierowca prowadził auto wbrew 5-letniemu sądowemu zakazowi kierowania pojazdami, który obowiązuje go do 2024 roku oraz pomimo wydanej decyzji o cofnięciu mu uprawnień.
Teraz 43-latkowi za czyny, których się dopuścił, grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast jego pojazd został na jego koszt odholowany na parking strzeżony.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.