Jeśli nie macie pomysłu, jak spędzić sobotę (11 września), wybierzcie się rodzinnie na Piknik pod Chojnikiem, który organizuje Karkonoski Park Narodowy.

Na festynie będą zabawy edukacyjne, na których poznacie między innymi trzmiele. Można będzie wybrać się z przyrodnikami na spacer ścieżką pod Chojnikiem lub wziąć udział w zajęciach z psim behawiorystą (dobrze byłoby zabrać na nie pupila ). Nie zabraknie stoisk z lokalnymi produktami. O godz. 16.00 pojawi się Bajkobus.

Festyn KPN trwać będzie od godz. 11.00 do 17.00. Odbywa się na terenie Transgranicznego Centrum Aktywności w Sobieszowie.

Można będzie ponadto pokibicować zawodnikom , bowiem 11 i 12 września na terenie Sobieszowa i Zachełmia, odbywać się będą Mistrzostwa Polski na Nartorolkach. Na drogach mogą wystąpić utrudnienia – 11 września na trasie Zachełmie – Podzamcze w godzinach 10.00 – 12.00 droga będzie zablokowana w czasie startów zawodników, między startami będą puszczane samochody. 12 września trasa Sobieszów TCTA – ul. Zamkowa w godzinach 9.00 do 12.00 będzie nieprzejezdna w czasie startów zawodników , miedzy startami będą puszczane samochody.

Dodatkowa informacja i prośba od KPN .

„Szukamy starych zdjęć Sobieszowa, okolicznych terenów, pałacu i funkcjonującej w nim przez lata szkoły. Na Pikniku pod Chojnikiem w Cyfrowym Laboratorium Historii będzie można zeskanować swoje prywatne zbiory zdjęć, widokówek, dokumentów i otrzymać je w wersji cyfrowej na płycie za darmo. Będzie można też podzielić się częścią swoich zbiorów z KPN” – apeluje KPN do kolekcjonerów o podzielenie się swoimi zbiorami.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Alina Gierak

502 499 336

Zgłoś za pomocą formularza.