W tsobotę 18 września Tarczyn zapełni się wystawcami, lokalnymi wytwórcami, entuzjastami sztuki i czerpania inspiracji z natury. Prezentacja sztuki, pielęgnacja dziedzictwa kulturowego oraz ekologia w jednym miejscu, a to oznacza, że zbliża się kolejna edycja FLOWLAND.

Piknik Artystyczny FLOWLAND już po raz piąty zostanie zorganizowany w Tarczynie, malowniczej wsi koło Wlenia. Wydarzenie to łączy sztukę i historię regionu z ekologią. Piknik odbędzie się 18 września 2021 (sobota), w godzinach 12:00 – 19:00, pod adresem Tarczyn 13 (na terenie kilkusetletniego gospodarstwa). Wstęp jest bezpłatny.

W tym roku przewidziano dwie wystawy: „Koniec lata” Katarzyny Rotkiewicz-Szumskiej, przygotowaną we współpracy z Galerią BWA w Jeleniej Górze oraz prace ceramiczne Bożeny Sacharczuk, tworzone we współpracy z Fine Art Gallery w ramach wystawy „w(o)toczeniu”.

Odbędzie się również spotkanie z laureatami konkursu „Zabytek – nie zapomnij!” / „Denkmal – denk mal dran!”. Janusz Korzeń opowie o ochronie krajobrazu Sudetów Zachodnich, a Maciej Folta o „odbetonowaniu” miejskich krajobrazów. Laboranci Karkonoscy zabiorą uczestników na ziołowy spacer, a autor Grzegorz Nowicki zaprezentuje najmłodszym wydaną z okazji 70-lecia Zakladów Ceramicznych w Boleslawcu książkę „Niezwykła Przygoda Dzbanka Franka”.

O 19:00 zapowiedziany jest koncert jednoosobowego projektu muzycznego „Henry No Hurry”, czyli występ Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego – po części muzyczny, po części podróżniczy, a po części pisarski. Wokal, gitara, ukulele, pianino i inne instrumenty (nie zawsze konwencjonalne). Ponadto piknikowi będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje: zwiedzanie wystaw artystycznych z możliwością oprowadzania, joga wśród jabłoni, jarmark produktów lokalnych (Browar Dolina BoBRU, Nagórze 24 – szkółka na zakwasie, Paczka Izerska, Komsta tworzy, Miody Pogórza Izerskiego, Pan Hebel i inni), „meblowanie” domów dla owadów, opowieści o dolnośląskiej tradycji kulinarnej, gry w badminton lub frisbee, a także turniej szachowy i turniej w bule.

Parking usytuowany będzie tuż przy wjeździe do Tarczyna. Z myślą o środowisku organizatorzy proszą o zabranie własnych talerzyków i sztućców, co ma zmniejszyć zużycie plastkiu.

Wydarzenie jest organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2021. Organizatorem jest FLOWLAND oraz Dom dla Kultury OP ENHEIM. Rolę koordynatorki projektu pełni Agnieszka Smutek. Patronem honorowym jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Pełny harmonogram Pikniku:

https://drive.google.com/file/d/1YNgxsb4wqxXKps2joRsItLgdS_xS-P4k/view

Tekst: mm

Zdjęcia: FLOWLAND, profil Facebook

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.