Mieszkańcy Jeleniej Góry i turyści, którzy planują wsiąść za kierownicę, a mają wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości mogą to sami bezpłatnie sprawdzić. W Komisariacie I i II Policji w Jeleniej Górze w miejscu ogólnodostępnym zamontowane zostały alkomaty. Ich zakup został sfinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy są poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narażają się na poważne konsekwencje prawne

Urządzenia do badania stanu trzeźwości zostały zamontowane w Komisariacie I i II Policji w Jeleniej Górze. Kierowcy, którzy maja wątpliwość co do swojego stanu trzeźwości mogą przyjść do komisariatu i samodzielnie takie badanie przeprowadzić. Sprawdzenie jest bezpłatne. Zakup alkomatów o wartości kilku tysięcy złotych został sfinansowany z środków budżetowych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Urządzenia te są bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i eliminowania z ruchu, tych którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Wielu nietrzeźwych kierowców zatrzymywanych przez policję to osoby, które usiadły za kierownicę następnego dnia po wypiciu alkoholu. Większość z nich czuła się na tyle dobrze fizycznie, że zdecydowała się prowadzić auto, nie mając świadomości zagrożenia i łamania prawa.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych. Pamiętajmy, że nawet najmniejsze ilości alkoholu w organizmie mogą pogorszyć zdolność do prowadzenia pojazdu i oceny sytuacji.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.