8 października do Pilchowic przyjechała ekipa filmowa, która zrealizować ma film pt. „Fenomen” w reżyserii Macieja Barczewskiego. Przyciągnęła ją druga co do wielkości zapora w Polsce. Wiadomo już, że film ten ma być dostępny na platformie Netflix.

Pilchowice to nie jedyna miejscowość z powiatu lwóweckiego, którą widz będzie mógł oglądać w filmie Barczewskiego, autora nominowanego do 6 nagród filmu „Mistrz” (2020). Sceny rozgrywać się mają między Pilchowicami a Pokrzywnikiem (gmina Lubomierz), w tym i w samym Gryfowie Śląskim.

W związku z realizacją zdjęć do filmu fabularnego w mieście Gryfów Śląski w dn. 16.10.2022 (niedziela), 17.10 (poniedziałek) i 21.10 (piątek), nastąpią utrudnienia w ruchu i ograniczenia w parkowaniu samochodów na następujących ulicach Miasta – ogłasza Urząd Miasta i Gminy Gryfów Śląski.

Na razie wiadomo, że utrudnienia 16.10.2022 (niedziela), przy zdjęciach dzienno-nocnych, to:

  • ul. Rynek – zakaz parkowania dla samochodów prywatnych wokół Ratusza – dotyczy każdej strony;
  • ul. Bankowa – wyłączenie miejsc parkingowych od Rynek do Placu Kościelnego;
  • arkady ul. Rynek 26, Rynek 17, Rynek 27 – wyłączenie przejścia dla pieszych pod arkadami i na chodniku przed;
  • zakaz parkowania dla samochodów prywatnych między Ratusz a budynkami Rynek 6, Rynek 5, Rynek 4, Rynek 3, Rynek 2, Rynek 1;
  • Zajęcie wyznaczonej części parkingu dla bazy ekipy filmowej na parkingu przy Przychodni przy ul. Malowniczej w terminie 15.10 – 18.10.2022.

Zdjęcie: Wleń – Lähn fotograficznie

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.